Lidl oferuje nawet 50 złotych brutto za godzinę pracy

Lidl

Lidl oferuje swoim pracownikom nawet 50 złotych brutto za godzinę pracy. Ponadto, sieć sklepów poszukuje ludzi, którzy mogą pracować nawet jeden dzień w tygodniu i to mniej niż 8 godzin. To efekt niedoboru pracowników.

770 złotych za pracę w sobotę w godzinach 8-12

Według informacji z serwisu wiadomoscihandlowe.pl, brak pracowników sprawił, że sieci sklepowe szukają pracowników nawet na jeden dzień w tygodniu i to w niepełnym wymiarze godzin. Przykładem jest właśnie Lidl. W niektórych sklepach w Warszawie pojawiły się ogłoszenia, w których pracodawca proponuje 770 złotych brutto za pracę w sobotę w godzinach 8-12. Można to porównać do 16-20-godzinnej pracy. W zależności od formy zatrudnienia, ilości godzin itd, szacuje się, że jest to kwota około 38,50-48,13 złotych brutto za godzinę pracy. 

Warto również wspomnieć, że sprzedawca-kasjer w sieci Lidl może zarabiać nawet 3100-3850 złotych brutto miesięcznie. Wynika z tego, że wyżej wymieniona kwota 770 złotych to aż 20% zarobków miesięcznych. Osoby, których staż pracy wynosi minimum rok zarabiają 3250-4050 złotych, natomiast pracownicy z co najmniej dwuletnim doświadczeniem: 3450-4360 złotych brutto. Co ważne, wysokość wynagrodzenia jest zależna również od lokalizacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: PARK OF POLAND – NAJWIĘKSZY PARK WODNY W EUROPIE

Prywatna opieka medyczna, karta MultiSport, umowa o pracę

Z oferty wynika, że dla osób pracujących tylko w soboty, sklep gwarantuje umowę o pracę, ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną, kartę MultiSport oraz kilka innych profitów. Lidl cały czas prowadzi rekrutację również dla pracowników na pełny etat oraz inne formy niepełnego etatu. Warto wspomnieć, że Lidl już wiosną 2019 roku rozpoczął rekrutację „sobotnich pracowników”. Można wywnioskować, że skoro nabór jest kontynuowany – musi się opłacać.

Sieć handlowa ma w Polsce około 720 sklepów i zatrudnia blisko 20 tys. osób.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.