Koronawirus dotarł do Niemiec – kolejne przypadki

Potwierdzona została informacja, że koronawirus dotarł do Niemiec. To kolejny kraj w Europie, w którym odnotowano przypadek zakażenia nowym wirusem z Chin. Na całym świecie zakażonych jest około 4 tysięcy ludzi. Około 100 osób zmarło w wyniku wirusa. Teraz wirus dotarł także do Bawarii

 

 

Koronawirus dotarł do Niemiec

W Niemczech odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Oczywiście informację tę potwierdza bawarski departament zdrowia. Wirusem zakażony jest mężczyzna mieszkający w Bawarii. Niemniej jednak Bawarski Krajowy Urząd do spraw Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności poinformował, że stan kliniczny pacjenta jest dobry. Jednak jest on odizolowany, a jego stan zdrowia jest cały czas monitorowany.

 

Koronawirus w Niemczech

Osoby, które miały kontakt z zarażonym pacjentem z Bawarii dostały szczegółowe wytyczne. Oprócz tego są także poinformowane o wszelkich możliwych symptomach choroby, drogach zakażenia i działaniach profilaktycznych. Co więcej, rzecznik ministerstwa zdrowia w Niemczech odkreślił, że według służb medycznych i sanitarnych, ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa w Bawarii jest niewielkie.

 

Gdzie jeszcze dotarł wirus?

W Europie Niemcy są drugim krajem, po Francji, gdzie dotarł koronawirus. Co ważne, we Francji trzy przypadki odnotowano 24 stycznia. Niemniej jednak stan wszystkich zakażonych określa się jako dobry. Oprócz tego kolejne przypadki notowane są w takich krajach jak: Chiny, Tajlandia, Tajwan, Singapur, USA, Malezja, Japonia, Korea Południowa, Nepal, Wietnam, Kanada, Kambodża, Sri Lanka.

 

Ognisko koronawirusa

Co ważne, ognisko koronawirusa znajduje się w mieście Wuhan – 11-milionowym mieście prowincji Hubei w Chinach. Miasto jest niemal całkowicie zamknięte. Poruszają się po nim jedynie pojazdy uprzywilejowane. Wirus pojawił się tam pod koniec 2019 roku na targu owoców morza. Jest to targ, na którym sprzedawano nielegalnie dzikie zwierzęta. Prawdopodobnie to właśnie tam powstał wirus, który obecnie zagraża ludziom w wielu regionach świata. Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem datuje się na 1 grudnia 2019 roku. Co więcej, wszyscy obcokrajowcy wracający z Chin poddawani są specjalnym procedurom mającym na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Źródło zdjęcia: PAP/EPA/XU CONGJUN

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.