Głupota turystów na Morskim Oku – robią to notorycznie! [FOTO]

głupota turystów na morskim oku

Głupota turystów na Morskim Oku – ludzie robią to tam notorycznie! W sieci pojawiły się zdjęcia podróżnych, które zbulwersowały miejscowe służby ratunkowe oraz internautów. Niestety, ludzie znów nie wykazali się wyobraźnią, co już teraz mogło skutkować dramatem. Chodzi o podróżnych, którzy jak gdyby nigdy nic weszli na zamarzniętą taflę Morskiego Oka, robiąc sobie tam zdjęcia. Przy tym wszystkim warto dodać, że tafla miała zaledwie kilka centymetrów grubości. Szczęśliwie nie zapadała się pod ciężarem wielu osób. Poniżej prezentujemy foto, które opublikowano w mediach społecznościowych.

Głupota turystów na Morskim Oku – robią to notorycznie, w końcu dojdzie do tragedii

Mimo wielu obostrzeń i teoretycznego zakazu zatrzymywania się w hotelach (póki co – w celach innych niż służbowe), w górach nadal obecni są turyści. Mowa między innymi o Tatrach. Właśnie tam zarejestrowano wybitnie nieodpowiedzialne zachowanie, które inni nazywają zwyczajnie głupotą.

Mianowicie, grupa turystów obecnych na Morskim Oku, postanowiła wejść na taflę lodu, która utworzyła się właśnie na wspomnianym wcześniej górskim jeziorze. Mało tego – tafla była niebywale cienka, ale to i tak nie powstrzymało ludzi przed skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Jak widać na opublikowanych w sieci zdjęciach, na taflę weszło ponad 20 osób. Wystarczy wyobrazić sobie moment, w którym tafla by się załamała. Pozostałoby mieć jedynie nadzieję, że wszyscy z tam obecnych potrafią pływać. Do tego dochodzi jednak jeszcze aspekt lodowatej wody, która może wywołać szok.

ZOBACZ TAKŻE: NOWY SZCZEP KORONAWIRUSA – CO TRZEBA O NIM WIEDZIEĆ? „NIEZWYKLE SILNIE ZMUTOWANY”! POLSKA ZAWIESZA POŁĄCZENIA LOTNICZE Z WIELKĄ BRYTANIĄ, TAKĄ SAMĄ DECYZJĘ PODEJMUJĄ WŁADZE INNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW

Zdjęcie turystów na tafli lodu wywołało ogromne poruszenie wśród internautów

Fotografię przedstawiającą turystów na tafli lodu Morskiego Oka opublikowano na Facebooku – a konkretniej na stronie „Aktualna sytuacja w Tatrach”. Tam też zaroiło się od reakcji i komentarzy internautów, którzy nie przebierali w słowach. Jeden z wpisów brzmi następująco:

Skoro jest Tatrzański park narodowy, to za takie zachowanie powinny te osoby dostać po prostu surowy mandat. No widocznie musi dojść najpierw do tragedii żeby zaczęli myśleć.

Dramat nad Morskim Okiem… Lód ma 5 do 6 cm grubości, a na lodzie masa ludzi… Co roku te same apele… Czy to już…

Opublikowany przez Aktualna sytuacja w Tatrach Sobota, 19 grudnia 2020

źródło: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.