Ksiądz przyprowadza na mszę bezdomne psy, aby te mogły znaleźć nowe domy

ksiądz przyprowadza na mszę

Ksiądz przyprowadza na mszę bezdomne psy, aby te mogły znaleźć nowe domy. Niecodzienna sytuacja ma miejsce w Brazylii. Tamtejszy kapłan, João Paulo Araujo Gomes, pełniący posługę w kościele Paróquia de Sant’Ana Gravatá bardzo mocno zaangażował się w niesie pomocy nieszczęśliwym czworonogom. Jest o nim głośno na całym świecie, a zdjęcia psów leżących w pobliżu ołtarza, błyskawicznie obiegły Internet.

Ksiądz przyprowadza na mszę bezdomne psy – po to, aby te mogły znaleźć nowy, kochający dom

Problem bezdomnych psów w niektórych brazylijskich miastach jest potężny. W walkę z tymże procederem, w niesamowity sposób włączył się jeden z miejscowych kapłanów. Ojciec João Paulo Araujo Gomes nie pozostał obojętny na krzywdę zwierząt i w osobliwy sposób zdecydował się im pomagać. Przybłędy przygarnia do swojego kościoła, gdzie mogą one się ogrzać, wypocząć, a także się najeść i napić. Co więcej, niektórym z najbardziej potrzebujących zwierząt, kapłan pomaga jeszcze bardziej – na przykład, gdy te potrzebują specjalistycznej opieki weterynaryjnej. Dobroć, którą duchowny zaraża wiernych, ma odzwierciedlenie w zmniejszającej się liczbie bezdomnych czworonogów na ulicach miasta. Ludzie bowiem chętnie adoptują psy, które podczas nabożeństw gromadzą się wokół ołtarza.

ZOBACZ TAKŻE: WYCIĄŁ PACJENTOWI ZDROWĄ NERKĘ! JEST WYROK W SPRAWIE LEKARZA, KTÓRY DOPUŚCIŁ SIĘ FATALNEJ POMYŁKI W JEDNYM Z WROCŁAWSKICH SZPITALI

Ksiądz sam zaadoptował już kilka psów. Jego postawie brawa biją w każdym zakątku świata

Brazylijski duchowny sam zdecydował się już na adopcję trzech psów. Przyznaje także, że wierni widząc jego postawę, sami chętnie włączyli się do pomagania biednym zwierzętom. Zdjęcia, na których widać czworonogi leżące wokół ołtarza podczas odprawianej mszy, obiegły cały świat. Cieszą się również ogromną popularnością.

ksiądz przyprowadza na mszę

Kapłan powtarza, że drzwi świątyni zawsze będą dla nich otwarte:

Zawsze będą mogły wchodzić, spać, jeść, pić wodę i znaleźć schronienie, bo ten dom jest od Boga.

Zachwyceni pomysłem księdza są także miłośnicy psów i działacze na rzecz ochrony zwierząt. Twierdzą, że jest to prawdziwe świadectwo dobra i wiary.

ksiądz przyprowadza na mszę

źródło zdjęć: boredpanda.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.