Kierowca vs rowerzysta – kto miał rację? [WIDEO]

kierowca vs rowerzysta

Kierowca vs rowerzysta – kto miał rację? Konflikt kierowców oraz rowerzystów ma miejsce nieustannie. Prowadzący pojazdy mechaniczne uważają, że miejsce dla rowerów jest na specjalnie wyznaczonych do tego ścieżkach. Ci drudzy z kolei, bardzo często wolą poruszać się po drodze, co rozsierdza kierowców samochodów – nawet wtedy, gdy obok znajduje się ścieżka rowerowa. W takich sytuacjach bardzo łatwo o sprzeczki, a nawet rękoczyny czy robienie sobie na złość.

Kierowca vs rowerzysta

W sieci co jakiś pojawiają się nagrania z rowerzystami w roli głównej. Najczęściej widać na nich utarczki słowne, czasami dochodzi też jednak do rękoczynów. Kierowców bulwersuje fakt, że rowerzyści – mając do dyspozycji ścieżkę rowerową – i tak korzystają z dróg, po których poruszają się samochody. Często bywa to niebezpieczne, zwłaszcza w wielkich miastach, gdzie panuje ogromny ruch. W gąszczu pojazdów, kierowca nie zawsze jest w stanie dostrzec przeciskającego się w korkach rowerzysty. Stres, nerwy oraz pośpiech, są czynnikami, które znacznie wpływają na eskalację konfliktów pomiędzy obiema omawianymi grupami. Poniżej można zobaczyć niezwykle niebezpieczną sytuację, która spowodowana była jednak z winy kierowcy pojazdu. Tragedia była o włos.

Starcie rowerzysty i kierowcy – kto miał rację? WIDEO

Poniższe nagranie pokazuje jedną z sytuacji, gdzie rowerzysta i kierowca żyją niczym pies z kotem. Kierujący rowerem, mimo iż po swojej prawej stronie ma do dyspozycji ścieżkę dla siebie wyznaczoną, decyduje się na lawirowanie wokół samochodów. Nie spodobało się to jednemu z kierowców. Co nastąpiło dalej, można zobaczyć na poniższym nagraniu:

ZOBACZ TAKŻE: TRAGICZNY WYPADEK, SAMOCHÓD PROWADZIŁ 14-LATEK

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.