Kiedy jest Światowy Dzień Pocałunku? Sprawdź datę i jak świętować!

Nietypowe święta, które znajdują się w naszym kalendarzu mogą być bardzo miłe. Tak też jest w przypadku Światowego Dnia Pocałunku. Czy wiesz jaka data jest związana z tym świętem? Kiedy jest Światowy Dzień Pocałunku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

Kiedy obchodzimy Światowy Dzień Pocałunku?

Dla wszystkich zainteresowanych tym świętem mamy dwie dobre wiadomości. Po pierwsze Światowy Dzień Pocałunku jest już 6 lipca. Po drugie to nie jedyny raz w roku, kiedy go obchodzimy. Oprócz tego można świętować go także 28 listopada, a także tego samego dnia grudnia.

 

Skąd wziął się pomysł na stworzenie Światowego Dnia Pocałunku?

Odpowiedź na to pytanie może zdziwić niejedną osobę. Na pomysł ten wpadli brytyjscy sprzedawcy abonamentów stomatologicznych. Na początku lat 90. ONZ postanowiło na stałe wprowadzić to święto do kalendarza. Trzeba przyznać, że cieszy się ono naprawdę dużą popularnością na całym świecie. W końcu powód do skradnięcia buziaka nigdy nie może być zły!

Światowy Dzień Pocałunku: Rodzaje pocałunków

Gama rodzajów pocałunków jest naprawdę szeroka. Wyróżniamy wiele możliwości na przekazanie emocji w ten sposób. Niewątpliwie przyczynia się do tego fakt kogo całujemy, co chcemy tym pokazać drugiej osobie, a także okoliczności w jakich całe zdarzenie ma miejsce. Na przykład pocałunek francuski jest niczym kadr z filmu romantycznego między dwójką zakochanych, pocałunek w rękę jest bardzo kulturalny i dobrze świadczy o mężczyźnie, który się go podejmuje. Natomiast pocałunek w czoło oznacza bliską więź między dwójką osób, świadczy również o zaufaniu i chęci dbania o drugą osobę. Ciekawą formą jest także tak zwany eskimoski pocałunek. To nic innego, jak pocieranie nosem o nos. Jest to bardzo urocza forma przekazania uczuć.

Przypominamy, że całowanie przynosi same pozytywne skutki. Redukuje stres, spala kalorie i pozytywnie wpływa na układ krążenia. Teraz już każdy, kto zapoznał się z naszym artykułem nie będzie miał dłużej wątpliwości, kiedy jest Światowy Dzień Pocałunku. Jesteśmy przekonani, że to święto ma zdecydowanie więcej zwolenników, niż przeciwników!