Autobus dla bezdomnych – MPK we Wrocławiu uruchamia nową linię

autobus dla bezdomnych

Autobus dla bezdomnych – MPK we Wrocławiu uruchamia nowy przejazd. Prezydent miasta, Jacek Sutryk zapowiedział, że na ulicach stolicy Dolnego Śląska pojawi się specjalny autobus. Przeznaczony będzie dla osób bezdomnych, aby takowe mogły się tam ogrzać i zjeść ciepły posiłek. Pomysł nie do końca przypadł do gustu mieszkańców.

Autobus dla bezdomnych – MPK we Wrocławiu uruchamia specjalny przejazd

Pomysł, który zapowiedział prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, nie do końca przypadł do gustu sporej części mieszkańców miasta. Rozchodzi się rzecz jasna o nową linię MPK, która przeznaczona ma być jedynie dla bezdomnych. Takie osoby będą mogły się w autobusie ogrzać i zjeść ciepły posiłek. Ponadto głowa miasta twierdzi, że tego typu działania mają za zadanie wskazanie potrzebującym drogi do wyjścia z nieciekawego położenia w którym się znaleźli. Mimo kontrowersji wokół pomysłu, pojawiają się także pozytywne głosy społeczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE: OBLAŁ EGZAMIN NA PRAWO JAZDY 162 RAZY! REKORD POCHODZI Z PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO. CZY MĘŻCZYZNA POWINIEN DAĆ SOBIE SPOKÓJ?

MPK na ten cel przeznaczyło autobus wycofany z eksploatacji, jednakże w pełni sprawny

Autobus o którym mowa, to jeden z pojazdów, który wycofano już z codziennej eksploatacji. Teraz ma jednak otrzymać nowe życie. Streetbus, bo tak go nazwano, będzie kursował po stałej trasie, a ostatni przystanek mieścić ma się przy jednej z miejskich noclegowni.

Tak jak jednak wcześniej wspomniano, w sieci nie brakuje zgryźliwych komentarzy. Jedna z osób pod postem prezydenta Wrocławia zaproponowała, aby dla bezdomnych zamontowano także… prysznic. Odpowiedź Jacka Sutryka była krótka i zdecydowana – „żałosne”.

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.