Kary za pomoc migrantom! Włochy dopięły swego

kary za pomoc migrantom

Włochy dopięły swego! Tamtejszy rząd zatwierdził projekt ustawy, która przewiduje kary za pomoc migrantom. Co ważne – nie należą one do małych, a mogą sięgać nawet miliona euro. Dotyczy to organizacji pozarządowych, które postanowią sprowadzać do Włoch migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym. Wiele środowisk takowe postępowanie potępia. 

Ogromne kary za pomoc migrantom we Włoszech

We Włoszech już od jakiegoś czasu głośno mówiło się o projekcie ustawy, którzy ma zakazać sprowadzania do kraju migrantów z Morza Śródziemnego. Wiele środowisk takowy pomysł negowało, aczkolwiek już teraz wiadomo, że wejdzie on w życie. Gdyby tego było mało – próby pomocy migrantom będą skutkować bardzo wysokimi karami pieniężnymi. Ich wartości mogą opiewać nawet na milion euro! Projekt został przegłosowany w sposób znaczny – aż 160 senatorów było za, przeciw natomiast 57. Od głosu wstrzymało się 21 osób.

Matteo Salvini może czuć się wygrany – wszystko było jego inicjatywą

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Matteo Salvini, wicepremier Włoch. Jego wypowiedzi dotyczące migrantów zwykle należały do kontrowersyjnych, jednakże trzymał się on kurczowo swojego zdania, a teraz w życie wchodzi pomysł, którego był inicjatorem. Zakaz przede wszystkim tyczyć ma się statków ratunkowych. Do tej pory wpływały one na włoskie wody bez odpowiedniego pozwolenia. 

Nowe prawo pozwala także na aresztowanie kapitanów statków, które na włoskie terytorium morskie wpłyną bez zezwoleń. Co więcej, dozwolone będzie przejmowanie takowych statków ratunkowych. Jedną z mocnych, charakterystycznych dla Matteo Salviniego wypowiedzi przytacza portal o2.pl:

To są płatne podróże zorganizowane przez mafię przemytników ludzi, która potem wykorzystuje te pieniądze na zakup broni i narkotyków. A zatem rozbicie tego przemytu oznacza ratowanie życia.

ZOBACZ TAKŻE: RATOWAŁA IMIGRANTÓW, GROZI JEJ 20 LAT! WŁOCHY BEZWZGLĘDNE! 

źródło zdjęcia: espresso.repubblica.it

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.