Karmiła piersią w samolocie. Interweniowała stewardessa, internauci oburzeni

karmiła piersią

Pewna kobieta karmiła piersią w samolocie holenderskich linii lotniczych KLM. W pewnym momencie zainterweniowała stewardessa, przynosząc karmiącej matce koc i prosząc, aby zakryła się ona przed innymi pasażerami. Tłumaczyła, że ten widok może być dla niektórych gorszący. Shelby Angel, która właśnie karmiła swoją małą córeczkę, poczuła się tym faktem oburzona i całą sprawę opisała w mediach społecznościowych. Internauci są oburzeni, odpowiada im linia lotnicza KLM.

Karmiła piersią w samolocie

Temat karmiących piersią kobiet powraca jak bumerang, a spór nadal trwa. Wiele osób nie widzi w tym fakcie żadnego problemu, inni natomiast nie zgadzają się na to, aby proces karmienia odbywał się w ich obecności. Sprawa jest delikatna a tym razem głośno zrobiło się o niej za sprawą sytuacji w samolocie. Pasażerka lecąca z San Francisco do Amsterdamu, postanowiła nakarmić piersią swoją głodną, małą córeczkę. Zachowanie stewardessy ją zszokowało.

Stewardessa poprosiła, aby zakryła się kocem

Stewardessa karmiącej matce przyniosła koc, prosząc, aby ta się zwyczajnie zakryła, podczas gdy karmi dziecko. Sugerowała, że takowy widok dla niektórych pasażerów może być gorszący. Ponadto stewardessa oznajmiła, że jeśli któryś z pasażerów będzie się skarżył na to, że kobieta karmi piersią – będzie musiała ona sama poradzić sobie z tymże problemem. Szczegółowo cała sytuacja opisana została w mediach społecznościowych pasażerki.

Oświadczenie linii lotniczych

O sytuacji zrobiło się bardzo głośno, toteż władze linii lotniczych KLM musiały interweniować. W tym celu wystosowano specjalne oświadczenie, które opublikowano za pomocą Twittera. Podano tam, że karmienie piersią na pokładach samolotów KLM nie jest zakazane, jednakże w obawie przed utratą komfortu pozostałych pasażerów, matki mogą być proszone o zakrywanie tej czynności.

W sieci po raz kolejny zawrzało. Odezwali się ludzie wspierający matkę, jak i osoby, które trzymają stronę linii lotniczych. W dyskusję włączyły się także organizacje wspierające karmiące matki. Są one oburzone zachowaniem stewardessy.

ZOBACZ TAKŻE: DRIFTOWAŁ SMAREM, TO MUSIAŁO SIĘ TAK SKOŃCZYĆ! [WIDEO]

źródło zdjęcia: parenting.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.