Długi weekend sierpniowy 2019 – kiedy wypada?

Długi weekend sierpniowy – kiedy wypada i kiedy można wziąć wolne? Jeżeli chcesz zaplanować sobie krótkie wakacje lub szybki wypad za miasto, warto to powoli zorganizować. 15 sierpnia obchodzi się Święto Matki Boskiej Zielnej jak i Święto Wojska Polskiego. Dlatego warto już wcześniej pomyśleć o spędzeniu czasu w ciekawy sposób.

 

W skrócie:
• długi weekend sierpniowy – kiedy wypada?
• plany na odpoczynek

Długi weekend sierpniowy 2019

Dla tych, którzy nie wiedzą, długi weekend sierpniowy wypada od 15 do 18 sierpnia. Jednak nie każdy z tych dni jest dniem wolnym od pracy. Wiele też zależy od tego, jaki zawód wykonujemy, dlatego warto zapoznać się z pewnymi informacjami.

15.08 – to dzień, podczas którego obchodzimy dwa święta: pierwsze, czyli Matki Boskiej Zielnej oraz drugie, czyli Święto Wojska Polskiego. I ten dzień, który wypada w czwartek, jest wolny od pracy. Nie dotyczy na przykład służb ratowniczych takich jak: straż pożarna, pogotowie czy policja.

Dobrym rozwiązaniem jest wziąć sobie wolny piątek i wtedy są 4 dni do wykorzystania na ciekawy urlop.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Thun – Switzerland ✨😍😍😍✨ . Pic by ✨✨@takemyhearteverywhere✨✨ #wonderful_places for a feature 💖

Post udostępniony przez Wonderful Places (@wonderful_places)

Chyba, że macie ochotę na dłuższy wypad. Zawsze można rozszerzyć ofertę wakacji i rozpocząć je już w poniedziałek. I z czterech dni wolnego, zrobi się cały tydzień! To miła odmiana, gdyż trochę więcej czasu na relaks nikomu nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie, z pewnością pomoże oczyścić umysł.

Jest jeszcze jedna opcja, mianowicie weekend przed poniedziałkiem. To byłby jeszcze dłuższy okres czasu, ale nie namawiamy! Wtedy już można wybrać się w dalekie strony świata! To wakacje przez duże w.

Jest wiele możliwości na spędzenie długiego sierpniowego weekendu, dlatego warto sobie go solidnie zaplanować albo nie planować i postawić na spontaniczność.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.