Jaś Kapela nie przebiera w słowach – ostro wypowiedział się o… Janie Pawle II! [WIDEO]

Jaś Kapela

Jaś Kapela nie daje o sobie zapomnieć. Po głośnym występie na Kanale Sportowym zyskał popularność, która pomogła mu rozwinąć skrzydła w MMA. Podczas konferencji poprzedzającej pierwszą galę Prime Show, zdecydował się poświęcić chwilę papieżowi Polakowi. Słowa o Janie Pawle II wzbudziły mnóstwo kontrowersji. 

Kim jest Jaś Kapela?

Jan Kapela jest poetą, publicystą Krytyki Politycznej, pisarzem oraz aktywistą lewicowym. Szersze grono odbiorców usłyszało o nim po występie na Kanale Sportowym, gdzie razem z Krzysztofem Stanowskim rozmawiali na temat ustawy reprograficznej. W ekspresowym tempie zyskał sławę, która otworzyła mu drzwi do dalszego rozwoju kariery. Aktywista obecnie przygotowuje się do walki na pierwszej gali MMA organizowanej przez Kasjurza Życińskiego – Prime Show, gdzie stoczy walkę z Ziemowitem Kossakowskim.


ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCE SŁOWA BILLA GATESA. ZDRADZIŁ SWOJE OBAWY ZWIĄZANE Z 2022 ROKIEM!

Jaś Kapela ostro o papieżu Polaku

Na dniach miała miejsce pierwsza konferencja Prime Show, podczas której uczestnicy mogli zmierzyć się w potyczkach słownych ze swoimi przeciwnikami. Do ostrej wymiany zdań doszło między Jasiem Kapelą i Ziemowitem Kossakowskim. Panowie ewidentnie za sobą nie przepadają, a ponadto reprezentują zupełnie przeciwne poglądy.

Podczas konferencji Ziemowit zarzucił Jasiowi brak pokory, na co poeta odpowiedział:

Pamiętasz jak się skończył protest górników. Klęknęli przed komunistycznym panem. I tak samo klękniesz przede mną. Tak jest w historii! Nikt mnie nie nauczy pokory. Będę przypominał o prawdzie, o tym jakie są fakty historyczne. O tym, jakim Jan Paweł II był zbrodniarzem – powiedział Jaś Kapela.

Lewicowy aktywista nie poprzestał na szkalowaniu papieża. Postanowił powiedzieć, co myśli o Janie Pawle II i zarzucił mu ukrywanie pedofilii i AIDS w Afryce.

Ja mam w domu dziesięć obrazów Jana Pawła II. Nie przeszkadza mi to pamiętać, jakie ma zasługi dla świata. Ukrywanie pedofilii, AIDS w Afryce – dodał Kapela.

Po tych słowach prowadzący konferencję skwitował wypowiedź Jasia krótko i dosadnie.

Dobra, nikt nie chce tego słuchać – odpowiedział Michał Cichy, zakańczając temat papieża.

Fragment, w którym Jaś wypowiada się na temat papieża Polaka możecie zobaczyć na poniższym nagraniu:

Myślicie, że tym razem Jasiu przesadził?

 

źródło: youtube.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.