Jarosław Kaczyński na TikToku – Mateusz Morawiecki odpowiedział na nominację prezesa PiS-u

Jarosław Kaczyński na TikToku

Jarosław Kaczyński na TikToku! Polityk za pośrednictwem aplikacji postanowił promować akcję „Piątka dla zwierząt”, która m.in. ogranicza hodowle zwierząt futerkowych. Prezes PiS-u wziął także udział w #stopfurchallenge, do którego nominował premiera Mateusza Morawieckiego oraz posła Krzysztofa Sobolewskiego.

Jarosław Kaczyński na TikToku

Na początku warto wspomnieć, że 8 września Forum Młodych PiS oraz Jarosław Kaczyński zaprezentowali projekt ustawy związany z ochroną praw zwierząt. Dotyczy on m.in. zakazu hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego i częstsze kontrole w schroniskach. „Piątka dla zwierząt” to akcja, która wyszła z inicjatywy młodych działaczy partii, a prezes zdecydowanie ją poparł.

W sobotę Forum Młodych PiS rozpoczęło działania w celu rozpromowania akcji w mediach społecznościowych. Rozpoczęli więc „StopFurChallenge” (fur w języku angielskim oznacza futro), w który mocno zaangażował się Jarosław Kaczyński. Filmiki, w których prezes mówi o „Piątce dla zwierząt” pojawił się m.in. w serwisie TikTok oraz na Facebooku i Twitterze. Co więcej, Kaczyński postanowił nominować do challenge’u kolejne osoby. Postawił na premiera Mateusza Mazowieckiego oraz posła Krzysztofa Sobolewskiego. Filmik z TikToka możecie obejrzeć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: NOWOŚĆ NA TIKTOKU – #HOLOKAUSTCHALLENGE. MŁODZIEŻ KREUJE SIĘ NA OFIARY OBOZÓW ZAGŁADY

Warto zauważyć, że do tej pory prezes PiS-u unikał aktywności w mediach społecznościowych, a wywiadów udzielał raczej zaprzyjaźnionym stacjom telewizyjnym. Pojawienie się Kaczyńskiego na tak popularnej aplikacji jaką jest TikTok wywołało niemałe poruszenie.

Co ciekawe, nominowany przez Jarosława Kaczyńskiego premier pospieszył się z odpowiedzią i zamieścił ją na Twiterze:

Warto zauważyć, że politycy coraz częściej i chętniej pojawiają się w social mediach. Nie tak dawno, bo jeszcze podczas trwania kampanii prezydenckiej na TikToku pojawił się również Andrzej Duda. Na jego profilu znalazły się dwa filmy – o turnieju gier zorganizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji i zachęcający do wspierania polskiej gospodarki.

źródło: twitte.com, youtube.com, gazeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.