Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie 2019

Co roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, w wielu miastach naszego kraju organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe. To okazja do zakupienia świątecznych lub zimowych pamiątek, dekoracji, ubrań, ale także możliwość skosztowania świątecznych potraw, regionalnych przysmaków czy choćby wina grzanego. Przeczytaj co w tym roku oferuje jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie.

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie

Jarmark bożonarodzeniowy co roku przyciąga w polskich miastach wielu mieszkańców i turystów. Jest to nie tylko okazja do zakupienia świątecznych pamiątek czy dekoracji, ale także możliwość skosztowania świątecznych potraw, regionalnych przysmaków lub nieco mocniejszych trunków.

Kiedy i gdzie?

W tym roku jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie będzie się odbywać na Barbakanie od 22 listopada do 6 stycznia 2020 roku. Całość będzie miała miejsce na Starym Mieście, międzymurzu Piotra Biegańskiego, od kolumny Zygmunta aż po ulicę Wąski Dunaj. Jak co roku rzemieślnicy i twórcy zaprezentują swoje wyroby, ozdoby, pamiątki i tradycyjne potrawy regionalne.

Wystawcy jarmarku

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie to oferta ubrań, nakryć głowy, dekoracji świątecznych i ręcznie malowanych bombek. Dodatkowo znajdziesz tam zabawki dla najmłodszych. Oprócz tego miłośnicy jedzenia także mają po co wpaść na jarmark. Będziesz mógł uraczyć się grzanym winem lub gorącą czekoladą, wędlinami litewskimi, turecką chałwą czy naleśnikami. Niezależnie od kulinarnych upodobań, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Atrakcje jarmarku

W czasie jarmarku bożonarodzeniowego w Warszawie nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Będą to warsztaty ceramiczne lub pisanie listu do świętego Mikołaja oraz pokazy tradycyjnego kowalstwa. Również do Centrum Handlowego Arkadia od 6 grudnia możesz przejść się na jarmark bożonarodzeniowy. Także tutaj pojawią się wystawcy gastronomiczni, rękodzieło i rzemieślnictwo. Oprócz tego nie możesz pominąć pięknych ozdób i stroików. Jarmark w Centrum Handlowym zakończy się 23 grudnia. Do innych atrakcji jarmarku należą:

  • interaktywny kalendarz adwentowy
  • produkcja domków z czekolady
  • animacje ze Świętym Mikołajem i elfami
  • kula śnieżna, do której możesz wejść i zrobić sobie zdjęcie
  • ciężarówka Coca-Coli
  • zakupy ze stylistą i doradztwo prezentowe
  • akcja edukacyjna mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.