Jak usunąć konto na Instagramie? Zobacz poradnik!

Jak usunąć konto na Instagramie? Powodów, dla których użytkownicy decydują się na zaprzestanie swojej działalności w tym serwisie, jest sporo. Jak natomiast usunąć konto bez żadnych problemów i skutecznie? Zobacz nasz poradnik!

Usuwanie konta na Instagramie

Portal Instagram wychodzi naprzeciw oczekiwań użytkowników i daje dwie możliwości: usunięcie konta trwałe oraz tymczasowe. Jest to świetna opcja dla osób niezdecydowanych, które być może będą żałować podjętego, nieodwracalnego ruchu ze swojej strony.

Dlaczego ludzie decydują się na usunięcie profilów w serwisie? Wielu powie, że przecież sami je tam stworzyli. To fakt, jednak portal może nie spełniać ich oczekiwań, tudzież zwyczajnie się znudzić. Są też przypadki, gdzie Instagram zajmował ludziom tyle godzin każdego dnia, że podjęli decyzję o usunięciu konta celem ratowania własnego prywatnego czasu. Nie jest bowiem tajemnicą, że social media potrafią pochłaniać.

Jak usunąć konto na Instagramie – trwale

Trwałe usunięcie konta jest bardzo proste. Trzeba jednak pamiętać, że wraz z nim, przepadną nasze zdjęcia i inne treści publikowane w serwisie. Jeśli chcemy je zachować, warto zrobić ich kopię zapasową. Dla wielu zdjęcia są pamiątką, więc szkoda byłoby stracić je wraz z kilkoma kliknięciami.

Zatem, jak usunąć konto na Instagramie trwale? Wystarczy kliknąć TEN LINK

Następnie portal poprosi o podanie przyczyny naszych zamiarów, a także o wpisanie hasła – jest to zabezpieczenie przed intruzami, którzy być może chcą nam zaszkodzić. Po wszystkim musimy jeszcze raz potwierdzić chęć usunięcia konta i gotowe. Cała operacja trwa zaledwie kilka sekund.

Jak usunąć konto na Instagramie – tymczasowo

Tutaj sprawa jest także bardzo prosta – jednak nieco różni się od definitywnego skasowania naszego profilu z serwisu. Jak już wspominaliśmy – to dobra opcja dla niezdecydowanych. Zawsze pozostaje bowiem możliwość, że spokojnie wrócimy do naszego profilu, gdy tylko najdzie nas na to ochota.

Jak to zrobić? Wystarczy po zalogowaniu wejść w ikonkę naszego profilu. Później wybieramy „edytuj profil”, a właśnie tam widoczna jest opcja która umożliwi czasowe wyłączenie konta. Tak jak poprzednim razem portal zechce poznać powód naszej decyzji, oraz poprosi o podanie hasła aby dokończyć proces.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.