Jak urządzić garaż? Jak przechowywać rzeczy w garażu

Właściciele mieszkań czy domów jednorodzinnych z pewnością doskonale znają problem przechowywania rzeczy. Często są one składowane w garażu. Im większa posesja tym więcej rzeczy do zadbania np. o ogród, a co za tym idzie – więcej przyrządów do przechowywania. Jak urządzić garaż żeby przechowywać w nim jak najwięcej rzeczy i go nie zagracić? 

 

Jak urządzić garaż?

Garaż jest miejscem nie tylko do bezpiecznego przechowywania samochodu, ale także miejscem składowania wielu innych rzeczy. Jeżeli w domu brakuje miejsca np. na sprzęt sportowy lub ozdoby świąteczne, które przydają się tylko raz w roku, wynosimy je właśnie do garażu. Aby jednak zachować porządek pamiętaj żeby używać regałów i półek lub tablic narzędziowych. Możesz kupić skrzynki na narzędzia i pudła na konkretne przedmioty. Wystarczy, że napiszesz na pudle co w nim jest, a łatwiej będzie ci później znaleźć szukane rzeczy.

Systemy ścienne

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na uporządkowanie rzeczy w garażu jest ścienny system organizacji. Konstrukcja polega na poziomej szynie, którą musisz przymocować do ściany. Reszta elementów jest na niej powieszona, zatem montaż jest szybki i łatwy. Oprócz tego nie zajmuje miejsca na podłodze i zapewnia pełną swobodę doboru akcesoriów do przechowywania. Dzięki temu łatwiej utrzymasz porządek i zmieścisz różne przedmioty w jednym miejscu. Możesz dokupić pudełka, pojemniki lub metalowe organizer, które ułatwią ci przechowywanie.

Systemy stojące

Alternatywą dla systemów ściennych – wieszanych, są systemy stojące. Możesz je umieścić gdzie tylko chcesz – pod ścianą, przy oknie lub nawet na środku pomieszczenia. Dodatkowo sam wybierasz jego wysokość. To świetny sposób jeśli nie możesz powiesić listew poziomych na ścianie. System ten można w każdej chwili dowolnie modyfikować, by dopasować go do zmieniających się potrzeb.

Podsumowując, wymienione sposoby sprawdzą się niemal w każdym miejscu, w którym chcemy coś przechowywać. Może to być garaż, piwnica, ale także każde inne pomieszczenie. Najważniejsze, żeby miejsce to było funkcjonalne i mieściło wszystko co nam potrzebne w taki sposób żeby zawsze mieć to pod ręką.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.