Jak skutecznie wyczyścić pralkę? Poznaj najlepsze sposoby!

Sprzęty AGD, w tym również pralki wymagają regularnego czyszczenia. Jeśli zaniedbamy tę czynność z urządzenia będzie wydostawał się niemiły zapach, a zabrudzenia zgromadzone wewnątrz mogą znaleźć się na ubraniach. Zobacz jak skutecznie wyczyścić pralkę!

Czy ocet niszczy pralkę?

Wiele z nas słyszało o dobroczynnych właściwościach tej kuchennej przyprawy. Ocet nie niszczy pralki, a czyszczenie z jego użyciem przynosi wiele korzyści. Po pierwsze pozbywamy się nieprzyjemnego zapachu, ale także rozpuszczamy nagromadzony kamień i usuwamy zabrudzenia. Czyszczenie pralki automatycznej octem powinno mieć miejsce raz w miesiącu. Jak skutecznie wyczyścić pralkę kwasem octowym? Do bębna pralki wlewamy 2 litry octu, następnie włączamy cykl prania w najwyższej temperaturze. Po zakończeniu prania zapach octu nie będzie już wyczuwalny.

Czyszczenie pralki automatycznej sodą

Jeśli chcemy wyczyścić pralkę bez użycia octu można wspomóc się sodą oczyszczoną. W tym przypadku również pozbywamy się zanieczyszczeń, uporczywych zapachów i osadzonego kamienia. Aby skutecznie oczyścić nasze urządzenie wystarczy wsypać do bębna 0,5 kg sody oczyszczonej, a następnie nastawić cykl prania w temperaturze 90 stopni. Po zakończeniu nieprzyjemny zapach z pralki z pewnością przestanie być wyczuwalny, a ubrania zaczną w końcu pachnieć płynem do płukania!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Jak-skutecznie-wyczyścić-pralkę-Poznaj-najlepsze-sposoby-1-1024x679.png

Czyszczenie pralki Domestosem

Czyszczenie urządzenia za pomocą tego silnego detergentu jest równie skuteczną metodą. Domestos usuwa pleśń w pralce, a także pozwala na dezynfekcję. Ile domestosa do pralki? Wystarczy odmierzenie jednej nakrętki płynu i wlanie zawartości bezpośrednio do bębna. Jeśli chcemy mieć pewność, że detergent został dobrze wypłukany nastawmy kolejne pranie bez zawartości.

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki

Inne zastosowanie tabletek do zmywarki polega na umieszczeniu ich wewnątrz bębna pralki. Świetnie rozpuszczają tłuszcz, ale także inne zabrudzenia. Jak wyczyścić pralkę tabletkami do zmywarki? Wystarczy umieszczenie dwóch kapsułek w bębnie i uruchomienie pustego prania w temperaturze 90 stopni. Nieprzyjemny zapach powinien zniknąć już po jednym czyszczeniu. Pralka zostanie także dokładnie oczyszczona.

Czyszczenie pralki powinno być wykonywane regularnie, dzięki temu zapobiegniemy wystąpieniu nieprzyjemnego zapachu. Pamiętajmy także o kontrolowaniu stanu szuflady na detergenty, przecieraniu kołnierza, a także regularnym oczyszczaniu filtra!