Inwestycja pieniędzy-w których krajach warto inwestować?

Inwestycja pieniędzy w obecnych czasach to coś na porządku dziennym. Nic w tym dziwnego, każdy z nas chce mieć na koncie wiele zer. Poproszono aż siedem tysięcy biznesmenów z całego świata, aby ocenili państwa pod jednym konkretnym względem, a mianowicie pod kątem atrakcyjności inwestycyjnej. Koniecznie zobaczcie, na którym miejscu znalazła się Polska, na pewno się bardzo zdziwicie!

Atrakcyjność inwestycyjna krajów

Biznesmeni z całego świata dostali nie lada zadanie, mieli bowiem określić gdzie inwestycja pieniędzy jest najbardziej opłacalna. Pod uwagę zostały wzięte wszystkie kraje na świecie. Oceniano je pod wieloma kątami, a mianowicie pod względem: stabilności ekonomicznej, rozwoju przedsiębiorczości, poziomu rozwoju technologicznego, klarowności systemu podatkowego, innowacyjności, dostępności wykwalifikowanej siły roboczej, a także dynamiczności oraz korupcji. Ku zaskoczeniu, Polska znalazła się w pierwszej dwudziestce! W ubiegłorocznym zestawieniu była jednak o jedno miejsce wyżej!

Inwestycja pieniędzy w różnych krajach

U.S. News & World Report co roku publikuje raporty, w których zestawia państwa pod względem najbardziej opłacalnego inwestowania pieniędzy. Ciekawostką jest to, że trzy z pięciu państw, które w tym roku znalazły się na samej górze zestawienia, w roku 2018 nawet nie pojawiły się na liście! To niewątpliwie dla nich wielkie osiągnięcie! W roku 2018 Filipiny znalazły się na pierwszym miejscu wśród krajów, w które warto inwestować, natomiast Polska zajęła trzecie miejsce. W tym roku było zupełnie inaczej. Zobaczcie koniecznie, w których krajach inwestycja pieniędzy jest najbardziej korzystna!

Zestawienie krajów, w które warto inwestować 2019

Ranking najbardziej korzystnych krajów do inwestycji 2019 przedstawia się w następujący sposób:

 1. Urugwaj
 2. Arabia Saudyjska
 3. Kostaryka
 4. Luksemburg
 5. Indie
 6. Polska
 7. Katar
 8. Wietnam
 9. Słowenia
 10. Chile
 11. Nowa Zelandia
 12. Łotwa
 13. Malezja
 14. Singapur
 15. Dania
 16. Rosja
 17. Litwa
 18. Indonezja
 19. Włochy
 20. Brazylia

Czy jesteście zaskoczeni tym, że Polska znalazła się na aż tak wysokim miejscu w zestawieniu? Co więcej, w naszym kraju PKB wynosi aż 524,5 mld dol, wzrosło od 2018 roku o 5,1%. Myślicie, że to dobry wynik? Na pewno z takim rankingiem, inwestycja pieniędzy stanie się bardziej oczywista!

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.