Cudowny gest kibiców. Deszcz pluszaków zalał małych pacjentów

piękny gest kibiców

Cudowny gest kibiców w Holandii! Deszcz pluszaków zalał małych pacjentów jednego z najstarszych holenderskich szpitali dziecięcych im. Królowej Zofii. Tym samym tradycji stało się zadość, bo to nie pierwszy raz, gdy fani na stadionie w Rotterdamie decydują się na tak piękny, a zarazem efektownie wyglądający gest.

Cudowny gest kibiców. Deszcz pluszaków zalał małych pacjentów

Stadionowe bójki, niewybredne przyśpiewki, awantury z policją – jak się okazuje, stereotyp o kibicach piłkarskich wcale nie musi mieć wiele wspólnego z rzeczywistością. Bardzo często bowiem słyszy się o bardzo ciekawych akcjach organizowanych przez przeróżne grupy fanów. W Polsce swego czasu mówiło się choćby o renowacji nagrobków czy odnawianiu mieszkań starszych ludzi w wykonaniu właśnie kibiców. Cudowny gest można było dostrzec niedawno także podczas meczu ligi holenderskiej, w którym mierzyły się drużyny Feynoordu oraz ADO Den Haag. Przy okazji tego starcia, na trybunach stadionu w Rotterdamie zasiedli najmłodsi pacjenci szpitala dziecięcego im. Królowej Zofii. Jest to najstarsza placówka która leczy dzieci w Holandii. Podopiecznych kliniki czekała podczas meczu nie lada niespodzianka.

4 tysiące pluszaków poleciało w sektory zajmowane przez dzieci

Bardzo prężnie w akcję już parę lat temu włączyli się kibice ADO Den Haag. W tym roku udało im się zebrać potężną liczbę maskotek – mianowicie, mówi się, że w sumie mogło ich być ponad 30 tysięcy. Z trybun poleciało ich jednakże „zaledwie” 4 tysiące. Wszystko przez to, aby zbytnio nie zakłócić odbywającego się meczu. Resztę prezentów przekazano po spotkaniu.

ZOBACZ TAKŻE: POLSCY SIATKARZE DEKLASUJĄ CZECHÓW

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.