Instagram testuje nową funkcję tworzenia wideo [Reels]

Instagram testuje nową funkcję wideo, dzięki której nagracie krótkie wideo z gotowym podkładem muzycznym. Następnie materiał można publikować na swoim story. Wiele osób widzi w tym podobieństwo do popularnej na całym świecie aplikacji TikTok. Wyczuwamy niemałą rywalizację. 

Instagram testuje nową funkcję – krótkie wideo

Aplikacja należąca do Facebooka, który co jakiś czas udoskonala swoje aplikacje, udostępniła nową funkcję. Znajdziecie ją pod nazwą Reels i dzięki niej będziecie mogli nagrać krótkie, bo 15 sekundowe wideo z gotowym podkładem muzycznym. Niektórzy widzą w tym spore podobieństwo do TikToka, którego używają aktualnie ludzie z całego świata. Reels to nie tylko podobieństwo, to również spora konkurencja. Jak podają Wirtualne Media, w lipcu korzystało z niej około 700 mln użytkowników dziennie.

 

Póki co ta opcja jest testowana tylko w Brazylii, na urządzeniach z Androidem i iOS. Jednak kto wie, może niedługo rozszerzą ją na inne kraje?

Eksperci nie widzą jeszcze zagrożenia dla TikToka, ale w przyszłości może się to zmienić, gdyż z Instagrama korzystają miliardy. Dlatego Reels ma spore szanse na równie dobre wyniki, jeżeli rozszerzą jego działalność globalnie.

ZOBACZ TAKŻE: LOT MA W PLANACH NOWE POŁĄCZENIA DO USA

Głównie można nagrać wideo z gotową ścieżką muzyczną, dodać naklejki czy emotki i wrzucić przy okazji na swoje story na Instagramie. To dobry moment na ulepszanie aplikacji i zachęcanie użytkowników, gdyż wokół Facebooka ostatnio nie było zbyt przyjemnie. Przede wszystkim chodzi o luki w bezpieczeństwo, na co narażonych zostało sporo osób.

Jesteśmy ciekawi jak się przyjmie najnowsza propozycja Facebooka dla Instagrama. Jeżeli zdobędzie uznanie w Brazylii, istnieje spora szansa na pojawienie się w innych krajach.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.