„Nasz nowy dom” – kluczowy warunek, którego nie spełnia wiele rodzin

nasz nowy dom

„Nasz nowy dom” – kluczowy warunek, którego nie spełnia wiele rodzin. O co chodzi? Dlaczego tak wiele rodzin nie może liczyć na pomoc, jaką oferuje program? O kulisach wyboru uczestników programu, w rozmowie z portalem dzienniklodzki.pl opowiadała Katarzyna Dowbor. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zgłoszeniu? Ile domów dotychczas udało się wyremontować ekipie programu?

„Nasz nowy dom” – kluczowy warunek, którego nie spełnia wiele rodzin. O co chodzi?

„Nasz nowy dom” to jeden z bardziej popularnych programów w naszym kraju. Budzi on sporo emocji, a ludzie chętnie dyskutują o jego zakulisowych sprawach. Co jakiś czas interesujących wypowiedzi udzielają osoby, które zdradzają tajniki produkcji. Tak było choćby niedawno, gdy rozmowę z Katarzyną Dowbor przeprowadził portal dzienniklodzki.pl. Prowadząca poruszyła tam temat pewnego kluczowego warunku, który muszą spełnić uczestnicy, aby ich dom kwalifikował się do wzięcia udziału w programie. Niestety, często właśnie to staje na przeszkodzie. O co jednak dokładnie chodzi? W portalu o2.pl czytamy wypowiedź Katarzyny Dowbor:

Każde zgłoszenie jest weryfikowane, trochę wymogów trzeba spełnić […] W komisji, która jedzie do rodziny, jest szef ekipy budowlanej. Musi potwierdzić, że dom można remontować.

Okazuje się bowiem, że niektóre budynki nie nadają się do niczego innego, poza wyburzeniem. Jeśli budynek nie nadaje się do remontu, niestety takie zgłoszenie nie jest brane pod uwagę. To jednak nie koniec.

ZOBACZ TAKŻE: NAUCZYCIELKA SYPIAŁA Z 12-LETNIM UCZNIEM. W SPRAWIE POJAWIŁY SIĘ NOWE FAKTY. JAK POTOCZYŁY SIĘ ICH LOSY?

Kluczowych warunków jest więcej. Na czym polega drugi, najważniejszy?

Jak się okazuje, jest jeszcze jeden, niebywale ważny warunek. Chodzi o posiadanie prawa do własności lokalu. Pod uwagę brana jest także wielkość poszczególnych lokali. Katarzyna Dowbor dla portalu dzienniklodzki.pl mówiła:

Rodzina musi mieć uregulowane sprawy własnościowe. Nie możemy remontować domu gminie czy kwaterunkowi. […] Nie stać nas też, by remontować 300-metrowe domy. Każdy metr ściany to koszty.

Ile domów jak na razie udało się wyremontować w programie? Okazuje się, że liczba ta jest już naprawdę imponująca:

Remontujemy już 219 dom. Niedawno obchodziliśmy mały jubileusz związany z emisją 200 odcinka. Ale od tego czasu wyremontowaliśmy kolejne domy.

źródło: o2.pl, dzienniklodzki.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.