Ile kosztuje strona internetowa? Komu zlecić wykonanie? Sprawdź!

Stronę internetową posiada obecnie zdecydowana większość firm. Jest ona czymś w rodzaju wizytówki, a w dzisiejszych czasach obowiązkowym elementem działalności. Ile kosztuje strona internetowa? Czy warto inwestować w droższego wykonawcę? Sprawdź!

Strona internetowa: krok po kroku

Zakładanie strony internetowej może okazać się nie lada wyzwaniem. Trzeba zdecydować się na konkretnego wykonawcę, omówić działanie witryny, a wreszcie podsumować koszty. Dlatego wielu zadaje sobie pytanie, ile kosztuje strona internetowa? Koszty zależą od szeregu czynników, jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego wykonawcy. Możemy decydować pomiędzy agencjami, freelancerami, a także skorzystać z generatora. Czy strona internetowa może powstać za darmo? Korzystając z generatora należy pamiętać, że koszty często są ujawniane na końcu, co może wprowadzać w błąd. Stronę możemy napisać także sami.

Profesjonalna witryna internetowa

Chociaż naszej strony internetowej nie będziemy mogli dotknąć, to z reguły trzeba za nią zapłacić. Aby jej działanie było prawidłowe, a całość wyglądała profesjonalnie należy pamiętać, że potrzeba w tym zakresie czasu oraz pracy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Ile-kosztuje-strona-internetowa-Komu-zlecić-wykonanie-Sprawdź-2-1024x680.png

Tworzenie stron www

Zlecenie tworzenia strony internetowej zewnętrznemu wykonawcy ma pewne wady i zalety. W przypadku freelancera należy pamiętać, że cena usług jest zdecydowanie niższa, ale co za tym idzie, często spada również poziom odpowiedzialności za wykonanie projektu. Jeśli coś pójdzie nie tak, być może nie będziemy mieli możliwości naniesienia poprawek i rozwiązania problemu w późniejszym czasie.
Na plus jest zdecydowanie podejście do zlecenia, bowiem ze strony freelancera możemy liczyć na duże dostosowanie do naszych potrzeb. Przy wyborze wspomnianego specjalisty należy jednak dokładnie sprawdzić jego portfolio.
Inaczej jest w przypadku agencji zajmujących się tworzeniem stron. Elastyczność pracy jest zdecydowanie mniejsza, natomiast możemy liczyć na bardzo profesjonalne podejście do zlecenia i zapewnienie wykwalifikowanych osób. Tutaj również powinniśmy uprzednio zaznajomić się z referencjami.

Strona internetowa: cena

Decydując się na utworzenie własnej strony internetowej za pośrednictwem agencji musisz liczyć się z wyższą ceną usług. Będzie to praca przynajmniej 4 osób, które w sposób profesjonalny stworzą witrynę od podstaw. Cena utworzenia wymarzonej strony zwykle zaczyna się od 5000 zł, a reszta zależna jest od szczegółów i zaawansowania. W przypadku wolnego strzelca zapłacimy zwykle od 300 do 2000 zł. Oczywiście w zależności od doświadczenia i wiarygodności. Możemy skorzystać także z gotowych szablonów, jednak w tym przypadku cena również nie powinna być za niska, ponieważ może przynieść to problemy z działaniem strony w przyszłości. Optymalna cena gotowego projektu zaczyna się od 1500 zł.