Gdzie w Krakowie grillować? Top 10 miejsc. Zapraszamy!

Nikomu chyba nie trzeba przypominać, że sezon grillowy jest już otwarty. Wielu z nas na weekendy udaje się do innych miast, aby poimprezować ze znajomymi albo po prostu chwilę odpocząć. Jeśli będziecie w byłej stolicy Polski, koniecznie udajcie się w miejsca, które zaraz wam przedstawimy. Gdzie w Krakowie grillować, aby nie dostać mandatu? Sprawdźcie sami!

Palenie grilla

Do urządzenia grilla warto wybierać duże przestrzenie. W ten sposób jest mniejsza szansa, że będziemy komuś przeszkadzać. Musimy uważać, aby nie rozpalać grilla w miejscach, które są narażone na podpalenia. Pamiętajmy również o przestrzeganiu zasad, które dotyczą każdego, kto przebywa w miejscu publicznym. Najczęstsze nasze grzechy to: niszczenie zieleni, spożywanie alkoholu, a także zaśmiecanie terenu.

Zalew Bagry

Przy pięknych widokach, które oferuje nam Zalew Bagry, nie trudno o chęć na grilla. Dodatkowo, znajdziemy tam specjalnie wytyczone miejsce na grilla. Możemy również skorzystać z węzła sanitarnego.

Błonia Krakowskie

Kolejne przepiękne miejsce, w którym możemy urządzić grilla. Dookoła jest pełno zieleni, dlatego pamiętajcie, aby zostawić po sobie porządek!

Akademiki Politechniki Krakowskiej

Wiadomo, jak sezon grillowy to i akademiki! W tym miejscu zastaniemy dużo zieleni i spokoju, no i oczywiście miejsce na naszego grilla.

Okolice kopca Kraka

Chyba już kultowe miejsce, aby spotkać krakowiaków. Idealne na pogaduszki ze znajomymi, jak i wspólne grillowanie.

Teren rekreacyjny przy stawie na os. Rżąka

Wokół zielony park, mnóstwo kwiatów i cisza. Na pewno was zachęci do udania się tam w czerwcowy weekend i odpalenie grilla ze znajomymi.

Przylasek Rusiecki

Świetna opcja na grilla zarówno dla mieszkańców Krakowa, jak i Nowej Huty. Przylasek Rusiecki położony jest niedaleko granicy tych dwóch miejsc.

Miejsce na grilla Kraków

Gdzie w Krakowie grillować? W tym mieście jest niewiele miejsc, które powstały specjalnie, aby móc rozpalić grilla. Dlatego mamy nadzieję, że propozycje podane przez nas będą pomocne. Pamiętajmy, że możemy grillować tak naprawdę w niemal każdym parku. Warunkiem jest przestrzeganie przepisów panujących na terenie wspólnym.

Zobaczcie koniecznie filmik! Dowiecie się, dlaczego tak ważne jest odpowiedzialne grillowanie!

źródło zdjęcia: nowodworskiestates

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.