Ile kosztuje dom z bali? O czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Drewniane domy są w Polsce raczej mało popularne. Wiele osób sądzi, że mogą być one łatwopalne, a konstrukcja jest stosunkowo mało wytrzymała. Jak jest naprawdę? Ile kosztuje dom z bali oraz jak wygląda budowa? Sprawdź!

Dom z bali drewnianych w Polsce

W naszym kraju budynki mieszkalne z drewna są raczej niezbyt częstym widokiem. Zdecydowanie przeważają domy murowane. Należy jednak przyznać, że trendy powoli się zmieniają, a drewniane domy zyskują większą popularność. Mieszka się w nich komfortowo pod warunkiem, że do ich budowy zostały użyte odpowiednie surowce. Postawiona tak konstrukcja zdecydowanie przyciąga wzrok i cieszy się zachwytem przez długie lata.

Funkcjonalność domów z bali

Drewniane domy posiadają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim materiał, z którego zostały wykonane reguluje mikroklimat we wnętrzu. Dodatkowym atutem jest zdecydowanie ich wygląd– są wyjątkowe i mają niepowtarzalny klimat. Kolejną zaletą jest ekologiczność takich domów. Jak powszechnie wiadomo drewno jest surowcem odnawialnym, a więc nie zanieczyszcza środowiska. Trzeba również przyznać, że domy z bali buduje się zdecydowanie szybciej od murowanych i wbrew ogólnie przyjętej opinii są one bardzo wytrzymałe.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Ile-kosztuje-dom-z-bali-O-czym-trzeba-pamiętać-Sprawd-1.png

Dom z bali projekt

Domy z bali mogą być parterowe, ale nie jest to jedyna możliwość. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze nasz wymarzony projekt będzie można zrealizować w przypadku domu drewnianego. W odpowiednim doborze projektu może pomóc osoba posiadająca kwalifikacje i znająca w odpowiednim stopniu specyfikę materiału.

Domy z bali materiały

Wielkim atutem drewnianych domów jest lekkość całej konstrukcji. Oznacza to, że mając odpowiednio przygotowane fundamenty możemy stawiać dom także w sezonie jesienno- zimowym. Oczywiście duże znaczenie dla dalszej funkcjonalności takiego domu ma również drewno, z którego zostanie wykonany. Wybór jest naprawdę duży: świerk, sosna, brzoza, dąb, ale również drewno pochodzące z drzew egzotycznych. Budowa domu z bali jest raczej mało skomplikowana, jednak zatrudniona przez nas ekipa powinna posiadać naprawdę dużą wprawę, wiedzę oraz umiejętności.

Ile kosztuje dom z bali?

Cena wbrew pozorom jest niższa od wybudowania domu murowanego. Na ogólne koszta wpływ ma wiele czynników, takich jak powierzchnia użytkowa, konstrukcja obiektu, wybrany rodzaj drewna, czy samo miejsce wznoszenia. Cena za surowy stan otwarty wynosi od 1000 do 2000 zł za m². Stan surowy zamknięty waha się w granicach 2500-3000 zł za m².