Heineken prezentuje wielopaki bez plastiku – to wielka zmiana

Heineken prezentuje wielopaki bez plastiku. Firma zrezygnowała z plastiku i folii, zastępując to ekologicznym kartonem. Aby pomysł wszedł w życie, zainwestowano aż 22 mln funtów w nowe zakłady i technologie. Dzięki temu zmiany mogą być widoczne już od kwietnia 2020 – podaje The Guardian. 

Heineken prezentuje wielopaki bez plastiku

To z pewnością spora zmiana dla marki Heinekena, gdyż zainwestowała ona aż 22 mln funtów na nowe zakłady i technologie. Dzięki temu nowy materiał zastępujący plastik wykorzystywany aktualnie w wielopakach piwa, będzie dostępny od kwietnia 2020 roku. Nakładki z ekologicznego kartonu nadają się do recyklingu i są na tyle wytrzymałe, że bez problemu uniosą puszki. Dzięki temu, do 2021 roku zniknie w Wielkiej Brytanii 517 ton plastiku wykorzystywanego do „oklejania” wielopaków. To zdecydowanie optymistyczne prognozy.

Cindy Tervoort, która jest szefem marketingu Heinekena poinformowała, że to rozwiązanie testowali od trzech lat. Dodatkowo, właśnie tego oczekują klienci oraz marka – zminimalizowania użycia plastiku.

 

Ten fakt cieszy, iż zmniejszy to ilość plastiku pozostawionego na plażach lub w wodach, gdyż ten rodzaj napoju jest bardzo popularny w tych miejscach. Dodatkowo, Heineken poinformował, że to rozwiązanie zmniejszy emisję CO2 o jedną trzecią.

Jednak Heineken to nie jedyna marka, która postanowiła być bardziej ekologiczna. Carlsberg pokazał światu prototyp papierowej butelki do piwa. Jedna z nich powstała z materiału PET, który pochodził z recyklingu. Natomiast druga z polimeru PEF, który jest w 100% pochodzenia biologicznego. Pozwala to na przechowywanie piwa w środku. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Co więcej, Coca-Cola zaprezentowała butelkę, do stworzenia której wykorzystano plastik wyłowiony z Morza Śródziemnego. Uzyskano materiał o wysokiej jakości dzięki specjalnej technologii.

Fakt, iż coraz więcej marek decyduje się na ekologiczne rozwiązania zdecydowanie cieszy i zwiększa nadzieje na polepszenie się sytuacji związanej ze środowiskiem i procesem ocieplenia klimatu. 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.