Dodawanie użytkowników Apple TV – jak dołączyć kilka osób?

Telewizja od jakiegoś czasu wchodzi w nowy świat. Kiedyś telewizja to był tylko telewizor, przeważnie teleskopowy, podłączony anteną do gniazdka. Dziś jednak z telewizją kojarzy się bardziej internet i komputer. Wokół tych wszystkich zagadnień krąży także Apple TV. Co to jest i na czym polega dodawanie użytkowników Apple TV?

 

Czym jest Apple TV?

Apple TV to zewnętrzny moduł podłączany do telewizora za pomocą kabla HDMI. Daje on dostęp do wielu usług wymagających połączenia z Internetem. Samo urządzenie jest minimalistyczne – niewielka skrzynka stanowi bazę urządzenia, do której producent dołącza jedynie pilot z kilkoma przyciskami i okablowanie. Nic więcej nie jest potrzebne do korzystania z Apple TV.

Jak to działa?

Wystarczy podłączyć urządzenie do telewizora i wykonać łatwą konfigurację. Po uruchomieniu otrzymujesz dostęp do wielu aplikacji i programów. Są to m.in.: YouTube, Flickr czy Vimeo. Dodatkowo możesz korzystać z podcastów i radia internetowego. Co istotne, większość kanałów jest niestety w języku angielskim. Niemniej jednak dzięki obecności Apple TV w Polsce, znajdziesz tam kilka pozycji opracowanych w języku polskim.

Dodawanie użytkowników Apple TV

Kiedy już nacieszysz się urządzeniem samodzielnie, pamiętaj, że możesz dodać innych użytkowników do Apple TV. Gadżet obsługuje wiele kont, a oddzielne konta pozwalają korzystać z własnych ustawień i oglądanych treści. Po pierwsze, aby dodać użytkowników, sprawdź ilość pamięci w twoim Apple TV. Po drugie, każdy użytkownik musi posiadać swój identyfikator Apple ID, a ty wykonaj kilka prostych kroków:

  • uruchom „Ustawienia” i wybierz opcję „Użytkownicyi konta
  • w sekcji „Użytkownicy” wybierz „Dodaj nowego użytkownika
  • w ekranie dodania użytkownika do usługi „Mój dom” możesz go dodać lub zignorować ten ekran. Kliknij „Dodaj użytkownika do tego Apple TV” i przejdź dalej
  • kliknij na przycisk „Wpisz nowy” i podaj adres e-mail przypisany do twojego Apple ID i kliknij Dalej
  • wpisz hasłodo Apple ID i kliknij „Zaloguj się”.

Po wykonaniu tych kroków wyświetli się ekran z listą użytkowników. W tym miejscu możesz dowolnie wybierać, z którego konta chcesz korzystać.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.