Greta Thunberg chce cenzurowania jej krytyków na Facebooku

greta thunberg chce cenzurowania

Greta Thunberg chce cenzurowania jej krytyków na Facebooku! Młoda aktywistka jest od niedawna bardzo popularna w mediach. Warto jednak zaznaczyć, że w ostatnim czasie częściej słychać głosy jej przeciwne, niżeli popierające 16-letnią dziewczynę. Wygląda na to, że Szwedka powoli zaczyna nie radzić sobie z szumem medialnym, który powstał wokół jej osoby.

Greta Thunberg chce cenzurowania jej krytyków na Facebooku

Greta Thunberg w ostatnich dniach nie schodzi z pierwszych stron mediów. Młoda aktywistka zasłynęła z płomiennej przemowy na szczycie klimatycznym. Od tamtego momentu nieustannie jest o niej głośno. Poprzednio mówiono o niej w kontekście kolejnego szczytu klimatycznego, który miał odbyć się w Chile. Ten ze względu na sytuację polityczną w kraju Ameryki Południowej, przeniesiono jednak do Hiszpanii. Problem polegał jednak na tym, że 16-letnia aktywistka była już w drodze do Chile, którą pokonać postanowiła żaglówką. Ta, jak i inne sytuacje sprawiają, że Greta znajduje się w ogniu krytyki. Dziewczynka domaga się teraz, aby jej krytycy byli cenzurowani w social mediach.

ZOBACZ TAKŻE: MĘŻCZYZNA DEMOLUJE RESTAURACJĘ MCDOLAND’S! ZOBACZ SZOKUJĄCE WIDEO

16-latka zagroziła usunięciem konta, jeśli jej krytyka nie zostanie wyciszona

Greta Thunberg o wszystkim napisała właśnie w poście na… Facebooku. Odniosła się tam do sytuacji, gdzie w portalu szerzona jest mowa nienawiści, a także puszczanie w eter nieprawdziwych informacji. To wszystko sprawia, że rozważa ona usunięcie swojego konta z portalu.

Dziewczynka zarzuca portalowi, że ten pozwala na szerzenie kłamstw na jej temat. To z kolei kończy się groźbami w jej kierunku. Zwraca też uwagę na fakt, że jest to łatwe do powstrzymania – a wszystko zależy jedynie od chęci władz Facebooka.

Aktywistka wzywa swoich fanów do podnoszenia głosu w sprawie cenzury treści zawierających mowę nienawiści w popularnych portalach. Twierdzi, że tylko dzięki globalnemu odzewowi, jest szansa, aby coś wskórać w tejże materii. Co ciekawe, Greta podobne zarzuty wysyłała swego czasu także w kierunku osób zarządzających Twitterem. Tam także miała spotkać się z wieloma nieprzychylnymi komentarzami.

źródło zdjęcia: hurriyetdailynews.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.