Gdzie leży klucz do sukcesu? Naukowcy przeprowadzili badanie

Gdzie leży klucz do sukcesu

Gdzie leży klucz do sukcesu? Ciężko określić konkretną receptę, jednak do tej pory uważano, że główną rolę odgrywa ciężka praca i talent. Naukowcy z Uniwersytetu w Katanii postanowili zagłębić się w temat, aby sprawdzić, gdzie znajduje się klucz do sukcesu. Wyniki badań są zaskakujące.

10% ludzkości posiada 85% całego bogactwa

Naukowcy z Uniwersytetu z Katanii zaciekawieni gdzie leży klucz do sukcesu postanowili przeprowadzić szczegółowe badania na ten temat. Ogólnie rzecz biorąc, faktem jest, że 10% ludzkości posiada 85% bogactwa na całym świecie. Okazuje się, że nauka, wiedza i talent nie są głównymi czynnikami do osiągania sukcesów.

Grupa naukowców stworzyła więc 1000 komputerowo generowanych profili, które pokazywały życie przeciętnego człowieka w wieku 40 lat. Każdy z profili rozpoczął własną ścieżkę kariery na tym samym poziomie i nikt nie wykazywał ponadprzeciętnych cech lub talentów. Kolejnym etapem było wprowadzenie do symulacji losowych zdarzeń. Zdarzenia te miały na celu powiększenie majątku lub wprowadzenie istotnych zmian w życiu. Każdy z profili mógł wykorzystać przypadek na swój, wybrany sposób. Jeżeli dopisywało im szczęście osiągali cel, jednak w przypadku pecha tracili swoje możliwości. Pod sam koniec eksperymentu sytuacja wyglądała bardzo podobnie do tego, co dzieje się w życiu realnym. Mianowicie 20% populacji posiadało 80% całego bogactwa.

ZOBACZ TAKŻE: TESLA ZAMIERZA ZASTĄPIĆ WYCIERACZKI SAMOCHODOWE LASEREM

Kluczem do sukcesu okazuje się być szczęście

Naukowcy postanowi raz jeszcze przeprowadzić swój eksperyment. Później powtórzyli go kilkukrotnie, a wyniki badania za każdym razem były takie same lub bardzo podobne. Najbogatsi wcale nie byli najbardziej utalentowani, a największy sukces nigdy nie zbiegał się z maksymalnym talentem. Najlepiej wiodło się, o dziwo, osobom dość przeciętnym.

Analiza wykazała, że osoby, które są nieszczęśliwe mają większą tendencję do spotykania na swojej drodze niefortunnych przypadków. Z kolei osoby z odwrotnym podejściem do życia są najszczęśliwsi i najbogatsi. Na tej podstawie zespół wyciągnął wnioski, które nie każdy przyjmie z entuzjazmem.

Kluczem do sukcesu okazało się być… szczęście. To właśnie pomyślność odgrywa największą rolę w osiąganiu swoich celów. Biorąc pod uwagę, że nie mamy wpływu na wydarzenia losowe, jest to dosyć zawodząca informacja. Choć nie jest to zbyt dobra wiadomość, są to jedynie przypuszczenia bazujące na symulacji. Badania jednak zaciekawiły naukowców z całego świata i wkrótce zostaną wykorzystane do kolejnych eksperymentów, by zmaksymalizować inwestycje.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.