Finlandia – mężczyzna wtargnął do szkoły z mieczem! Są poszkodowani

Finlandia – mężczyzna w jednej ze szkół niedaleko Kuopio w środkowej części państwa, wtargnął do placówki zawodowej z mieczem. Jak informują media na całym świecie, niestety są osoby poszkodowane. Na szczęście udało się schwytać sprawcę, jednak skutki jego działań są nieodwracalne. Mężczyzna jest obywatelem Finlandii. 

Wszedł do szkoły z mieczem

Niestety bardzo często słyszymy o napadach ludzi z nożem w ręku. Jednak ta sytuacja zdziwiła nas jeszcze bardziej, gdyż pewien mężczyzna postanowił zaatakować ludzi w szkole…mieczem. Wszystko działo się w jednej z placówek zawodowych niedaleko miasta Kuopio (Finlandia). Jedyny plus tej sytuacji to fakt, iż udało się złapać sprawcę, jednak zanim to nastąpiło, zdążył zaatakować sporą liczbę osób. Mianowicie, jak podaje portal CNN, 10 jest rannych a jedna zmarła w skutek obrażeń.

Podobno, według świadków mężczyzna miał ze sobą miecz, jednak policja nie potwierdziła tego oficjalnie. Co jeszcze, doszło tam do strzelaniny z policją. Wśród rannych znalazł się jeden z funkcjonariuszy. Lokalny szpital przyjął wszystkich poszkodowanych i udzielił natychmiastowej pomocy.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.