Etui na telefon – jak wybrać najlepsze? Silikonowe? Skórzane?

Kupiłeś nowy telefon i chcąc o niego dbać szukasz etui? Jakie będzie najlepsze i na co zwrócić uwagę? Jeśli jesteś z tych zapobiegawczych i dbających o telefon, sprawdź na co zwrócić uwagę przy wybieraniu najlepszego etui na telefon.

 

Co masz do wyboru

Do wyboru masz całą gamę etui. Mogą one być materiałowe, silikonowe, skórzane. Mogą mieć jednolity kolor, mieć nadruki i dodatkowe gadżety wizualne. Wszystko zależy czego szukasz. Liczą się osobiste preferencje.

Rozmiar etui na telefon

Zanim kupisz etui musisz wiedzieć jaki masz rozmiar telefonu. Najczęściej pokrowiec można kupić do konkretnego modelu telefonu, ale zdarza się, że producent etui podaje jedynie wymiary. Jeśli szukasz etui pod konkretny model, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę ten model i możesz przeglądać dedykowane mu pokrowce.

Etui silikonowe

Najczęściej wybieranym etui jest to wykonane z silikonu. Chroni ono zarówno tył jak i boki urządzenia. Pamiętaj jednak, że nie koniecznie ten rodzaj pokrowca pasuje np. do poważnego stanowiska lub eleganckiego ubioru. Jeśli jesteś osobą aktywnie spędzającą czas, powinieneś pomyśleć o bardziej wytrzymałym etui. Możesz bowiem narazić telefon na urazy podczas jazdy na rowerze czy chodzenia po górach.

Kabury

Mimo tego, że kabury to raczej „relikt przeszłości” czyli pokrowiec typowy dla telefonów sprzed 10 lat, wciąż są one używane. Kaburę przypina się do paska, a jest ona dedykowana przede wszystkim klasycznym modelom telefonów. Są one wytrzymałe, ale dosyć masywne. Dlatego też najczęściej kabury używają mężczyźni.

Futerały

Możesz wybrać futerał, w którym umieszcza się telefon na stałe. Wystarczy odpiąć lub podnieść klapkę i możemy korzystać z telefonu. Jest to solidna ochrona także przed upadkami, ponieważ etui chroni telefon z każdej strony.

Pokrowce

Telefon można także wsuwać do etui lub zaciskać w woreczku.  Nie chroni to jednak zbyt dobrze przed upadkami. Pokrowce są jednak idealne dla telefonów dotykowych i klasycznych. Można je nosić np. w torebce bez obaw, że telefon porysują inne przedmioty lub że mimowolnie wciśniemy coś na ekranie.

Podsumowując, wszystko zależy od twoich potrzeb. To co dla jednych wygodne, dla innych niepraktyczne. Warto jednak kupić etui żeby cieszyć się idealnym wyglądem telefonu przez długi czas po zakupie.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.