Dzieci wyłowiły amunicję z okresu II Wojny Światowej – Niemcy

Ta sytuacja zdziwiła z pewnością policyjne służby, gdyż w niemieckim mieście Ohrdruf doszło do pewnego odkrycia. Dzieci wyłowiły amunicję z okresu II Wojny Światowej. Dobrze, że to zdarzenie skończyło się tak, że nikt nie ucierpiał. Jednak takie sprawy to ogromne zagrożenie dla uczestniczących w tym ludzi. 

Dzieci wyłowiły amunicję z okresu II Wojny Światowej – działanie odpowiednich służb

Jak podaje portal Euronews.com, w mieście Ohrdruf, które znajduje się w środkowej części Niemiec doszło do niecodziennego zdarzenia. Trójka dzieci wyłowiła ze stawu kilka amunicji oraz pocisków pochodzących z okresu II Wojny Światowej.

Na szczęście dzieci szybko zareagowały, gdyż jak zobaczyły co znajduje się na haku, od razu wubrały numer alarmowy. Całą sprawą zajęły się odpowiednie służby i na szczęście nikt nie ucierpiał. Jednak patrząc na wyłowione rzeczy, sytuacja mogła potoczyć się zupełnie inaczej.

Policja poinformowała, iż w przypadku znalezienia podejrzanych obiektów, należy skontaktować się z odpowiednimi służbami. Takich rzeczy nie wolno bagatelizować. Portal przypomina o czerwcowej ewakuacji prawie 3000 osób ze swoich domów w Berlinie, kiedy w centrum stolicy rozbrojono bombę.

ZOBACZ TAKŻE: STRZELANINA W KALIFORNII – WSPÓLNE OGLĄDANIE MECZU

W lutym natomiast, w Paryżu ewakuowano 1600 osób, ponieważ w północnej części miasta dezaktywowano bombę również z okresu II Wojny Światowej.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.