Akcja ratunkowa we Francji! Zawalił się most

akcja ratunkowa we francji

Akcja ratunkowa we Francji! Zawalił się most na południu kraju, nieopodal Tuluzy. Łączył on dwie miejscowości. Najnowsze doniesienia podają, że do rzeki wpadła ciężarówka i dwa samochody osobowe. Już teraz wiadomo, że przynajmniej jedna osoba nie żyje. Ratownicy przeczesują rzekę w poszukiwaniu kolejnych poszkodowanych.

Akcja ratunkowa we Francji! Zawalił się most łączący dwie miejscowości

Dramatyczne zajście miało miejsce dziś, chwilę po godzinie 8 rano. Do rzeki Tarn runął wtedy metalowy most, który łączy Mirepoix-sur-Tarn i Bessieres. Wszystko działo się niedaleko Tuluzy na południu Francji. Niestety, już teraz wiadomo, że w wyniku wypadku przynajmniej jedna osoba zginęła. To 15-latek, który podróżował pojazdem osobowym. Do rzeki w sumie wpadły dwa samochody i jedna ciężarówka. Ratownicy przeczesują tereny w poszukiwaniu ewentualnych kolejnych poszkodowanych. W akcję ratunkową włączyli się także nurkowie, a na samym miejscu tragedii pracuje blisko 80 osób. Pojawiają się doniesienia, że ofiar może być jeszcze więcej.

ZOBACZ TAKŻE: DRAMAT W JELENIEJ GÓRZE! NIE ŻYJE 11-LATEK, KTÓRY ZATRUŁ SIĘ OPARAMI DEZODORANTU

Prawdopodobną przyczyną katastrofy ciężarówka, której waga przekraczała dopuszczalny limit

Pojawiają się pierwsze przypuszczenia, które podają co mogło doprowadzić do zawalenia się konstrukcji. Wielce prawdopodobne, że wszystkiemu winna jest ciężarówka o zbyt dużej wadze, która wjechała na most mimo wyraźnych oznaczeń. Jej masa mogła znacznie przekraczać dopuszczane limity.

Głos w całej sprawie zabrały także lokalne władze. Tłumaczą one, że most był cyklicznie kontrolowany, a powodem katastrofy mógł być wzmożony ruch na przeprawie.

AKTUALIZACJA: zagraniczne media podają, że ofiarą jest nie 15-letni chłopiec, a dziewczynka. W tej sprawie pojawiają się jednak sprzeczne informacje.

źródło zdjęcia: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.