Duchowny wystąpił w pokazie jako drag queen – nie obyło się bez konsekwencji!

Duchowny przebrał się za drag queen

Duchowny Craig Duke pojawił się w popularnym i uwielbianym przez widzów programie „We’re Here”, emitowanym na HBO. Udział pastora w kontrowersyjnym show wzbudził niemałe emocje, aż ostatecznie zwolniono go z parafii. 

Duchowny wystąpił jako drag queen

Program „We’re Here”  emitowany jest na stacji HBO. Liczne grono odbiorców ochoczo śledzi kolejne odcinki show, które polega na organizowaniu pokazów drag queen w małych miejscowościach. Idea ta ma nie tylko otworzyć serca mieszkańców i zwiększyć ich tolerancję, ale również zachęca się ich do pomocy podczas przygotowań show. Słowem wstępu, drag queen to nic innego jak bycie w przebraniu przeciwnej płci. Najczęściej są to mężczyźni, którzy prezentują show mając na sobie krzykliwą stylizację, perukę i charakterystyczny mocny makijaż.

W jednym z odcinków kontrowersyjnego programu wziął udział pastor Craig Duke. Duchowny wyznał, że swój udział motywował orientacją seksualną swojej córki. Dziewczyna jest bowiem panseksualna, czyli czuje pociąg do różnych osób, niezależnie od ich płci czy tożsamości płciowej. Warto dodać, że duchowny wraz z rodziną mieszka w stanie Indiana, w którym mieszkańcy nie są zbyt tolerancyjni. Udział Craiga w programie miał to zmienić.

ZIBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCA WIZJA SIOSTRY ZAKONNEJ – POLSKĘ CZEKA WOJNA?

Konsekwencje

Po emisji odcinka z udziałem duchownego pojawiło się mnóstwo kontrowersji i skrajnych emocji. Niestety lokalna społeczność nie odebrała tego dobrze, a co za tym idzie, na pastora wylała się fala krytyki. Z powodu ogromnego oburzenia parafian, duchowny został zwolniony z obowiązków duszpasterskich. Warto również podkreślić, że mężczyzna nie naruszył prawa Księgi Dyscypliny, a co za tym idzie, Craig Duke wciąż może sprawować swój urząd.

Z powodu zwolnienia z parafii pastor miał spore problemy finansowe. W polepszeniu sytuacji materialnej pomogła mu m.in. drag queen Eureka, która udostępniła zbiórkę pieniędzy dla pastora.

źródło: twitter.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.