Dostał 1600 złotych kary za objęcie narzeczonej – dystans społeczny w praktyce

dostał 1600 złotych kary

Dostał 1600 złotych kary za objęcie narzeczonej! W ten sposób zasady zachowania dystansu społecznego respektuje się we Włoszech. Choć wszystko brzmi absurdalnie – opisywana sytuacja naprawdę miała miejsce. I to w momencie, gdy epidemia wydaje się być coraz to bardziej opanowana. Osoby, które na złamaniu zasady zachowania dystansu przyłapała policja, mimo iż są narzeczeństwem, nie mieszkają razem. Dlatego też spotkała je bardzo wysoka, bezkompromisowa kara. Internauci grzmią – niemal wszyscy są zdania, że to zdecydowana przesada.

Dostał 1600 złotych kary za objęcie narzeczonej – tak karane jest łamanie zasad dystansu społecznego we Włoszech

Wiele wskazuje na to, że Europa powoli coraz lepiej radzi sobie z epidemią koronawirusa. Złe bilanse w poszczególnych krajach systematycznie zanikają, liczby zachorowań stale maleją, coraz więcej jest także ozdrowieńców. Idąc tym tropem, wiele państw zdecydowało się na ostrożne luzowanie obostrzeń. Wśród nich jest także Polska, gdzie mimo to nadal trzeba nosić maseczki ochronne – wydaje się jednak, że dni tego nakazu są już policzone.

Jednak gdzieniegdzie specjalne wytyczne są nadal niezwykle surowo przestrzegane. Idealnym przykładem mogą być Włochy, gdzie dziś głośno zrobiło się o absurdalnym mandacie. Jak donosi między innymi portal RMF24.pl, pewne narzeczeństwo policja ukarała za… objęcie się. Gdyby tego było mało, kwota mandatu, którym ukarano mężczyznę, po porostu zwala z nóg. To 400 euro, co w przeliczeniu na naszą walutę, daje około 1600 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: CO DZIEJE SIĘ Z KOMARAMI W POLSCE? UCIĄŻLIWE INSEKTY W TYM ROKU SĄ MNIEJ WIDOCZNE I NIE TAK UCIĄŻLIWE, JAK NIEMAL ZAWSZE O TEJ PORZE. GŁOS W SPRAWIE ZABIERAJĄ EKSPERCI!

Wysoką karę otrzymał jedynie mężczyzna – dlatego, że według policji gestem zaskoczył swoja partnerkę

Absurdy na samym mandacie opiewającym na kwotę 400 euro się nie kończą. Jak się okazuje, ukarano jedynie mężczyznę. A to dlatego, że według miejscowej policji, jego gest zaskoczył partnerkę – i ta nie mogła nic na to poradzić. Gdyby jednak para mieszkała ze sobą, mandat nie miałby racji bytu.

Kosztowne przytulenie się miało miejsce w centrum miasta – a wszystko działo się w mieście Pawia w Lombardii (północ Włoch). Narzeczeni mieli na sobie maseczki. Młody, zaledwie 20-letni mężczyzna może jednak liczyć na taryfę ulgową. Jeśli karę opłaci w ciągu miesiąca, mandat będzie niższy o 280 euro.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.