Domowe sposoby na śnieżnobiałe ubrania. Najlepszy wybielacz!

Aby białe ubrania zachowały właściwy odcień na dłużej powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Pomocne są gotowe wybielacze, które możemy kupić w sklepach. Jeśli jednak nie wybierasz się na zakupy poznaj najlepsze domowe sposoby na śnieżnobiałe ubrania. Są naprawdę proste i skuteczne!

Jak wybielić zżółknięte ubrania?

Białe ubrania wyglądają zachwycająco, a dodatkowo świetnie sprawują się latem. Chętnie je nosimy, jednak po czasie potrafią przybrać odcienie szarości i żółci. Wówczas zadajemy sobie pytanie, w czym prać białe ubrania żeby nie szarzały? Okazuje się, że dobry wybielacz do białego możemy znaleźć w kuchennej szafce! Sodę oczyszczoną znajdziemy w praktycznie każdej kuchni. Dobrze spisuje się podczas pieczenia ciast, ale także pomaga w utrzymaniu bieli naszych ubrań. Powinniśmy pamiętać także o właściwej segregacji bielizny. Jak dobrze prać? Przede wszystkim nie mieszać białego z innymi kolorami. Należy zwrócić także uwagę na temperatury, które zalecają w praniu producenci.

Soda oczyszczona do wybielania

Aby pranie białych ubrań dawało pożądane rezultaty powinniśmy dodawać do niego wspomnianego proszku. Wystarczą 2-3 łyżki sody oczyszczonej, które możemy umieścić wraz z detergentem do prania w odpowiedniej przegródce lub wsypać bezpośrednio do bębna pralki. Teraz wystarczy tylko uruchomić program z dobraną odpowiednio temperaturą.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Domowe-sposoby-na-śnieżnobiałe-ubrania-Najlepszy-wybielacz-1-1024x667.png

Suszenie prania w ogrodzie

W przypadku białych ubrań ogromne znaczenie ma także miejsce ich suszenia. Jeśli masz możliwość rozwieszenia białych ubrań w ogrodzie lub na balkonie, to śmiało korzystaj z tej możliwości! Okazuje się, że słońce także jest świetnym wybielaczem, a dodatkowo radzi sobie z uporczywymi plamami.

Białe pranie: ile stopni?

Zawsze powinniśmy stosować się do zaleceń producenta, które widnieją na metkach. Przeważnie białe bawełniane ubrania pierzemy w temperaturze 30-40°C, natomiast białe ręczniki i pościele w 60°C. Pranie w 60°C zabija bakterie, zatem ma to szczególne znaczenie wśród alergików i osób chorych. Co zrobić, żeby białe ubrania nie żółkły? Zawsze dbać o odpowiednią temperaturę prania, stosować sodę oczyszczoną i zwracać uwagę na łączenie kolorów w pralce. Domowe sposoby na śnieżnobiałe ubrania potrafią zdziałać cuda!