Nowe stroje reprezentacji Polski! Tak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]

Nowe stroje reprezentacji Polski! Popularny piłkarski serwis footyheadlines.com, specjalizujący się w publikowaniu przecieków najnowszych strojów piłkarskich, niespodziewanie opublikował nowy projekt. Co ciekawe, jest to projekt strojów naszej kadry! Czy rzeczywiście będą tak wyglądać? Zobacz je!

Nowe stroje reprezentacji Polski 2019

Choć stroje piłkarskich reprezentacji zwykle zmieniają się co dwa lata – przed dużymi imprezami takimi jak Mistrzostwa Europy lub Mistrzostwa Świata – w przypadku polskiej kadry zmiana może nastąpić szybciej. Wszystko przez to, że w tym roku miejsce będą mieć obchody 100 rocznicy utworzenia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z tejże okazji, techniczny sponsor naszej drużyny narodowej – firma Nike – ma przygotować nowe, jubileuszowe stroje dla Lewandowskiego i reszty.

Poprzedni projekt strojów naszej reprezentacji był zaprezentowany przed rokiem. Stroje miały przynieść szczęście naszym Orłom podczas mundialu w Rosji. Polska jednak zagrała tam bardzo słabo i ostatecznie nie wyszła z grupy, przegrywając już pierwsze dwa mecze. Aktualne (a być może już poprzednie) stroje nie wyróżniają się w zasadzie niczym szczególnym – są zachowane w tradycyjnych barwach i niesamowicie stonowane. Inaczej może być w przypadku nowej odsłony koszulek.

Nowe stroje reprezentacji – jubileusz PZPN

Informację o rzekomych nowych strojach naszej reprezentacji przekazał portal Footyheadlines. Strona słynie z tego, że bardzo często udostępnia w Internecie przecieki projektów strojów piłkarskich klubów i reprezentacji, które nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane. Co ciekawe, zdecydowana większość przypuszczeń się sprawdza. Tak było między innymi w przypadku strojów naszej drużyny narodowej w poprzednich latach. Wydaje się więc zatem, że i teraz może być podobnie.

Nowe stroje reprezentacji – zobacz jak wyglądają!

Nowy projekt budzi skrajne emocje. Trudno się jednak dziwić – jest bardzo odważny i łamie dotychczasowe schematy koszulek, w których występowali biało-czerwoni. Najważniejsze jednak jest, że pozostaje on w tradycyjnych barwach. Ma także orła na piersi (co jak pokazuje historia, nie zawsze było oczywiste).

Wielu zauważa też, że projekt do złudzenia przypomina stroje Juventusu na przyszły sezon. Co ciekawe, w koszulkach o podobnym wzorze swego czasu występowali zawodnicy klubu FC Barcelona. Czy reprezentacja w nowych koszulkach zagra już w najbliższych meczach z Macedonią Północną i Izraelem? A może piłkarze ubiorą je dopiero we wrześniowych starciach? Istnieje też szansa, że stroje wcale nie zostaną użyte podczas oficjalnych spotkań, a będą do nabycia jedynie przez kibiców z okazji setnej rocznicy powstania związku piłkarskiego w Polsce. Czas pokaże. Tymczasem w naszym artykule można zobaczyć, jak mogą prezentować się nowe koszulki.

źródło zdjęć: footyheadlines.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.