„Czarna lista przewoźników” zaktualizowana – bezpieczeństwo lotnicze

„Czarna lista przewoźników” zaktualizowana – Komisja Europejska przedstawiła linie lotnicze, które nie spełniają międzynarodowych standardów bezpieczeństwa. Chodzi o 115 nazw, natomiast samoloty mają zakaz latania do Unii Europejskiej. Poniżej możecie sprawdzić zestawienie. Jesteście ciekawi, o które linie lotnicze chodzi? 

„Czarna lista przewoźników”, czyli którymi liniami nie polecimy

Jeżeli poszczególne linie lotnicze nie spełniają wymaganych warunków, lepiej nie wsiadać na pokład samolotu. Dlatego Komisja Europejska postanowiła zaktualizować tak zwaną czarną listę przewoźników i wskazać, które linie będą miały zakaz latania do Unii Europejskiej. Adina Valean, unijna komisarz ds. transportu poinformowała, iż „dzisiejsza decyzja ilustruje nasze ciągłe wysiłki na rzecz zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Nie tylko podróżnym w Europie, ale także podróżnym na całym świecie, ponieważ bezpieczeństwo lotnicze nie zna granic ani narodowości.

Głównie zależy na utrzymaniu jak najwyższego bezpieczeństwa lotów. Co ciekawe, zaoferowano pomoc liniom, które są na liście, aby ich standardy były wyższe, zwiększając jednocześnie wspomniane bezpieczeństwo.

Po aktualizacji mowa o 115 liniach lotniczych. Natomiast 109 z nich znalazło się tam z powodu nieodpowiedniego nadzoru ze strony urzędów bezpieczeństwa krajów, gdzie są zarejestrowani. Są to państwa takie jak: Afganistan, Angola, Kongo, Demokratyczna Republika Konga, Dżibuti, Gwinea Równikowa, Erytrea, Kirgistan, Liberia, Libia, Mołdawia, Nepal, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Sierra Leone oraz Sudan. 

ZOBACZ TAKŻE: UOKiK WSZCZĄŁ POSTĘPOWANIE PRZECIWKO ALLEGRO

Ze względu na własne niedociągnięcia, zakaz obejmuje sześć linii: Avior Airlines (Wenezuela), Iran Aseman Airlines (Iran), Blue Wing Airlines (Surinam) oraz Med-View Airlines (Nigeria). Listę zamykają Air Zimbabwe. 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.