Co zrobić gdy kierowca zatrzyma się na przejściu? Prezentują Rosjanie [WIDEO]

co zrobić gdy kierowca

Co zrobić gdy kierowca zatrzyma się na przejściu dla pieszych? Przeważnie ludzie w takiej sytuacji – poza typowym ukazaniem rozgoryczenia – po prostu omijają stojący na ich drodze pojazd. Ale nie w Rosji. Jeden z pieszych w osobliwy sposób zaprezentował, jak radzić sobie z niekulturalnymi kierowcami. Z pewnością prowadzący auto, które zatrzymało się na pasach, drugim razem weźmie pod uwagę, że być może blokuje drogę dla pieszych. Zobacz nagranie!

Co zrobić gdy kierowca zatrzyma się na przejściu dla pieszych? Wersja rosyjska

Z pewnością każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której przejście przez drogę wiązało się z nie lada trudnościami. I nie mowa tu o ruchliwym skrzyżowaniu, lecz o fakcie zatrzymania się samochodu właśnie na przejściu. Co zrobić w takiej sytuacji? Większość z pewnością obeszłaby niefortunnie zatrzymany pojazd. Inni z pewnością wdaliby się w słowną przepychankę z kierowcą. Są jednak inne, bardzo niekonwencjonalne metody dawania do zrozumienia o błędach. Jedną z nich można zobaczyć poniżej:

Przejście przez… samochód – czy kierowca wyciągnie wnioski?

Mówi się, że kierowca który właśnie zdał prawo jazdy – prawdziwą lekcję zachowania się za kierownicą odbierze dopiero wyjeżdżając na drogi. Takową dostał kierujący pojazdem w nagraniu powyżej. Wszystko odbyło się jednak w sposób kulturalny. Niemniej sytuacja powinna nauczyć osobę z auta, że przejście dla pieszych nie jest najlepszym miejscem na zatrzymywanie pojazdu.

Nagranie w sieci staje się coraz bardziej popularne i być może pozytywnie wpłynie na postawę także innych kierowców – nie tylko tego, którego bezpośrednio dotyczyła przedstawiona sytuacja.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL W HOTELU W ZAKOPANEM!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.