Allegro wprowadza zmiany – korzystne dla osób prywatnych

Allegro wprowadza zmiany! Będą one dotyczyć nowej platformy, mianowicie Allegro Lokalnie. O co chodzi? Będzie to miejsce do wystawiania ogłoszeń, jednak będą mogły to robić tylko osoby prywatne. Firmy oraz sklepy niestety nie mają takiej możliwości. Pomysł wejdzie w życie już 16 września.  

Allegro lokalnie już niedługo

Już 16 września 2019 roku Allegro rusza z nową platformą – Allegro Lokalnie. Ale o co w tym wszystkim chodzi? Głównym założeniem jest umożliwienie osobom prywatnym wystawiania ogłoszeń. Mogę się one dogadywać co do cen czy odbioru. Będzie dostępna opcja „Kup Teraz” i licytacja, które możecie znać, jeżeli korzystaliście wcześniej z tej strony. Gdy w ogłoszeniu będą dostępne te dwa punkty, można je wystawić bezpłatnie.

Firmy oraz sklepy niestety nie będą mogły wystawiać swoich ogłoszeń, gdyż jest to miejsce tylko i wyłącznie dla wyżej wspomnianych osób prywatnych. Ma to przyspieszyć cały proces, gdyż osoby pojedyncze szybciej się pomiędzy sobą dogadają.

Co ważne, nie będzie trzeba zakładać nowego konta, gdyż wszystko będzie ze sobą połączone. Ogłoszenia na Allegro Lokalnie będą również widoczne w odpowiednich sekcjach na stronie Allegro. Założenie jest takie, że firmy mają działać na Allegro, natomiast osoby prywatne na Allegro Lokalnie. Jesteśmy ciekawi jak przyjmie się ten pomysł.

Allegro jest największą platformą transakcyjną online w Polsce. Korzysta z niej ogromna liczba osób, co sprawiło, że osiągnęła taki sukces.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.