Ciężarne kobiety i ich dzieci na sprzedaż – przerażające odkrycie w Nigerii

ciężarne matki i ich dzieci

Ciężarne kobiety i ich dzieci na sprzedaż. Do przerażającego odkrycia doszło w Nigerii. Służby ratunkowe wraz z mediami od razu określiły zaobserwowany proceder „fabryką dzieci”. 19 kobiet w ciąży zostało uratowanych przez tamtejszą policję. Były przetrzymywane w nigeryjskim Lagos. 

Ciężarne kobiety i ich dzieci na sprzedaż – szok w Nigerii, przerażające odkrycie w tamtejszym Lagos

Niestety, kolejne nieludzkie traktowanie osób połączone z biznesem w afrykańskich krajach, nadal jest na porządku dziennym. Tym razem tamtejsza policja wpadła na trop w niezwykle zatrważającej sprawie. W jednej z posiadłości w nigeryjskim Lagos, przetrzymywane były kobiety w ciąży. Tam też we wspomniane ciąże zachodziły – mimo, iż wcale tego nie chciały. Przez cały czas znajdowały się w jednym miejscu, a urodzone dzieci zwyczajnie sprzedawano. Przetrzymywane miały od 15 do 28 lat.

ZOBACZ TAKŻE: POLSCY NAUCZYCIELE POSTANOWILI WZNOWIĆ STRAJK! TERAZ BĘDZIE PRZEBIEGAŁ NA NIECO INNYCH ZASADACH!

To nie pierwszy taki przypadek w Nigerii

Jak się okazuje, taka sytuacja w Nigerii nie jest pierwszą, natomiast handel ludźmi nadal tam kwitnie. Jak podaje portal rmf24.pl, tylko w zeszłym roku z podobnych miejsc, uratowano ponad 160 dzieci. Tym razem była ich czwórka, ale wybawić z niewoli udało się także ich matki.

Za odbieranie porodów odpowiedzialne były aż trzy kobiety. Dwie z nich udało się schwytać, natomiast jedna zbiegła. Rzecz jasna nie miały uprawnień medycznych.

Wiadomo także, ile nabywcy płacili za dzieci – chłopcy kosztowali 1400 dolarów, natomiast dziewczynki 830 dolarów. Nie wiadomo jednakże, kto noworodki nabywał oraz gdzie trafiły.

źródło zdjęcia: signalng.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.