Nie żyje Karel Gott – najpopularniejszy czeski piosenkarz

Nie żyje Karel Gott – takie informacje przekazała żona wraz z najbliższymi. Był najbardziej rozpoznawalnym czeskim piosenkarzem, który wydał niezliczoną ilość albumów! Śpiewał w wielu językach, a jego utwory wielokrotnie nagradzane, podbijały serca fanów w całej Europie. Miał 80 lat.

Karel Gott kariera

Uznawany za najbardziej uznanego czeskiego piosenkarza w historii. Jego historia muzyczna robi wrażenie, gdyż nagrał ponad sto albumów! Nawet jak na tak długi staż w świecie muzycznym, ta ilość jest ogromna. Jak podają źródła, jego płyty sprzedały się w 100 milionach egzemplarzy. Dodatkowo, nagrodzono go aż 41 razy nagrodą Złotego/Czeskiego Słowika. Koncertował w całej Europie, Ameryce Południowej i Północnej, Australii czy Azji.

Na początku kariery koncertował między innymi w Polsce z Jazzową Orkiestrą Czechosłowackiego Radia. Jednak każdy z was zapewne pamięta wykonanie przez niego tytułowej piosenki do kultowej bajki „Pszczółka Maja”.

Nie żyje Karel Gott

Informacje o śmierci muzyka przekazała mediom jego żona. Miał 80 lat, natomiast od roku 2015 walczył z chorobą, gdyż wtedy zdiagnozowano u niego nowotwór. Jednak w następnym roku poinformował, że dzięki leczeniu, pokonał chorobę. Następnie, miał zaburzenia krwiotwórcze, które przerodziły się w białaczkę. Artysta poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Gwiazdy żegnają muzyka, wspominając jego największe dokonania. Między innymi Ewa Farna, która na swoim Instagramie opublikowała wspólne zdjęcie z Gottem.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.