Nauczyciele wznawiają protest! Teraz w nieco innej formie

nauczyciele wznawiają protest

Nauczyciele wznawiają protest! Pracownicy oświaty nie dają za wygraną, jednakże teraz będą manifestować swoje niezadowolenie nieco inaczej niż przed wakacjami. Mianowicie, tym razem w życie wcielają strajk włoski. Na czym on polega? Jak bardzo odbija się na uczniach polskich szkół? Oraz najważniejsze – jak długo potrwa? 

Nauczyciele wznawiają protest! Zmieniona forma strajku, może odbić się na uczniach

Wielu zdołało już zapomnieć o ekscesach związanych z nauczycielami, warto zatem przypomnieć – jeszcze w poprzednim roku szkolnym, przed maturami i egzaminami w szkołach podstawowych, nauczyciele ogłosili strajk. Wiele szkół zwyczajnie zamknięto lub nie odbywały się w nich zajęcia. Rodzice mieli ogromny problem, gdyż nie dość, że nie mieli co zrobić ze swoimi dziećmi, to pod znakiem zapytania stał ich udział w egzaminach kończących dane etapy edukacji. Teraz problem powraca, jednakże w nieco zmienionej formie. Okazuje się bowiem, że polscy nauczyciele postanowili wprowadzić tak zwany strajk włoski.

ZOBACZ TAKŻE: POMYLIŁ DROGĘ W WYŚCIGU – ZAMIAST UKOŃCZYĆ RYWALIZACJĘ NA DYSTANSIE 5 KILOMETRÓW, WYGRAŁ ETAP NA 10 KILOMETRÓW. MA 9 LAT!

Koniec z zajęciami pozalekcyjnymi oraz wycieczkami i zielonymi szkołami

Na czym polega strajk włoski? Okazuje się, że nauczyciele będą wykonywać jedynie te obowiązki, które mieszczą się w ich typowym, 40 godzinnym wymiarze pracy. Uczniowie zapomnieć mogą zatem o uwielbianych przez nich wycieczkach i zielonych szkołach. Prawdopodobnie skończą się też zajęcia dodatkowe, pozalekcyjne, które także miały służyć uczniom. Strajk jak na razie jest bezterminowy. 

Wszystko ma zacząć się 15 października. Prezes ZNP, Sławomir Broniarz podkreśla, że nauczyciele nie chcą być wolontariuszami.

źródło zdjęcia: ino.online

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.