Cheese Rolling Contest: czyli łamiący kości wyścig po ser [VIDEO]

Jest wiele konkursów na świecie, które zrzeszają sporo osób a zainteresowanie wokół nich rośnie. Jedne są mniej szokujące od tych drugich, ale pamiętajcie: każdy z nich znajdzie swoich wiernych fanów. Dlatego przedstawiamy wam Cheese Rolling Contest, czyli konkurs polegający na wyścigu po ser, turlając, biegnąć lub skacząc z górki. Wygląda to niebezpiecznie. Pomimo tego przyjeżdżają ludzie z całego świata.

Cheese Rolling Contest co to jest?

Konkurs odbywa się co roku w mieście Gloucester. Powoduje wiele kontrowersji, ponieważ polega na turlaniu się z górki… Nie kłamiemy, to prawda. Jest wiele opinii, gdyż jedni twierdzą, że to najgłupszy konkurs na świecie. Druga grupa natomiast jest w stanie dotrzeć na miejsce z najbardziej oddalonych zakątków świata np. z Australii czy z USA. To prawdziwe poświęcenie.

Magazyn The Guardian ogłosił to wydarzenie jako jedne z najbardziej popularnych. Tak więc, na czym to dokładnie polega? Uczestnicy organizują to sami, gdyż ze względu na liczne obrażenie, impreza od 2010 nie jest już oficjalna. Jednak zainteresowanie się utrzymuje, powiedzielibyśmy że rośnie. Chętni zbierają się na szczycie wzgórza (znajdującego się niedaleko Gloucester) i turlają się lub biegną na dół. Jednak owe turlanie nie przypomina tej beztroskiej czynności podczas dzieciństwa. Ludzie z ogromną prędkością obijają się od siebie i od ziemi. Lub biegną, dopóki nie upadną i nie stoczą się na sam dół. Jak się można domyślić, obrażenie to zazwyczaj złamania, liczne skręcenia czy mocne poobijanie ciała.

Teraz pytanie: Po co te wyścigi? Odpowiedź was może zaskoczyć, ale jak sama nazwa wskazuje, chodzi o ser. Tak, tak, dobrze przeczytaliście. Każdy, kto wygra dostaje duży, okrągły kawałek sera.

Cheese Rolling Contest 2019

W tym roku również odbyła się kolejna edycja. Schemat się powtórzył, ponieważ jak widać na wideo wyżej, obrażenie odniosło wiele osób. Szczególnie chodzi o złamania. Niektóre osoby leżały w bezruchu na ziemi. Szanujemy różne ciekawe przedsięwzięcia, lecz to jest zdecydowanie bardzo niebezpieczne. Nie powstrzymuje to jednak osób przed uczestniczeniem w nim.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.