Samoobsługowy sklep Lewiatana – czynny 7 dni w tygodniu

W Krakowie otwiera się samoobsługowy sklep Lewiatana. Sieć sklepów otwiera pierwszą taką placówkę. Oczywiście wyposażono ją w nowoczesną technologię, a zapłacisz w niej kartą lub Blikiem. Czynna będzie 7 dni w tygodniu.

 

Samoobsługowy sklep Lewiatana

W Krakowie przy stacjonarnej placówce sklepu Lewiatan stanie kolejny punkt tej sieci. Tym razem będzie to sklep samoobsługowy. Placówka powstaje z inicjatywy Alicji i Wiktora Wieleckich. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy 29 listopada w Krakowie.

 

Co kupisz w samoobsługowym sklepie?

W sklepie samoobsługowym Lewiatana dostępnych jest około 200 produktów. Kupisz tu rzeczy z różnych kategorii, takich jak: mięso, nabiał, pieczywo, słodycze czy napoje. Oprócz tego w sklepie stanie automat do kawy, herbaty i czekolady. Natomiast zaopatrzeniem sklepu samoobsługowego zajmą się pracownicy sklepu stacjonarnego Lewiatan.

 

Jak się kupuje w sklepie samoobsługowym?

Aby umożliwić proces zakupowy, w sklepie samoobsługowym zastosowane są najnowsze technologie. Między innymi jest to specjalna winda – taśmociąg. Na nim maszyna kładzie zamówiony produkt, gromadzi produkty na taśmie i dostarcza do okienka, w którym klient odbiera zakupy. Oczywiście w tym sklepie można płacić kartą płatniczą lub Blikiem.

 

Po co otwierać samoobsługowy sklep?

Sklep samoobsługowy to odpowiedź na dynamicznie rozwijający się trend convenience. Co ważne, wdrażane są rozwiązania technologiczne, które zwiększają efektywność pracy sklepów i odpowiadają na potrzeby klientów, którzy chcą zrobić zakupy w wygodny sposób – niedaleko domu i w dogodnych godzinach. Założeniem jest to, że klienci nie muszą się dostosować do godzin otwarcia sklepu samoobsługowego i jego pracowników.

 

Lewiatan – sieć sklepów

Lewiatan w 2020 roku chce otworzyć 200 sklepów i zwiększyć obroty sieci do 14,3 mld złotych. Na koniec 2019 roku sieć miała ponad 3 tysiące placówek i 12,5 mld złotych rocznego obrotu.

 

Podsumowując, sklep samoobsługowy Lewiatana to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów. Sklep ten jako pierwszy otworzył się w Krakowie i jest otwarty 7 dni w tygodniu, również w święta i niedziele handlowe. Co ważne, pierwszy samoobsługowy sklep otworzyła ostatnio także sieć handlowa Carrefour Polska. Sklep otwarto w Warszawie.

Źródło zdjęcia: wirtualnemedia.pl

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.