Black Friday 2019 – promocje i przeceny czekają 29 listopada

Black Friday to zwyczaj, który przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam jest najbardziej popularny. Black Friday polegający na jednodniowych obniżkach cen i specjalnych ofertach uznaje się za początek sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem.

 

 Czym jest Black Friday?

Black Friday to ustalony wcześniej piątek, kiedy pod koniec roku konsumenci mogą korzystać z ofert specjalnych i atrakcyjnych cen produktów. Określa się go jako największy dzień wyprzedaży na świecie. Black Friday wypada zawsze tuż po Święcie Dziękczynienia. W tym roku będzie to ostatni piątek listopada. Zdarza się, że czas wyprzedaży wydłużany jest do całego weekendu lub tygodnia. Oprócz tego bywa, że sklepy wydłużają czas pracy lub nawet pracują całą dobę.

Co można kupić?

Co roku Czarny Piątek oznacza przeceny w sklepach z przeróżnym asortymentem. Przeceniana jest elektronika, ale także ubrania, książki czy kosmetyki. Może to być świetna okazja to kupienia prezentów na Święta Bożego Narodzenia lub zmiany mebli albo sprzętu AGD w domu. Rabaty do nawet kilkudziesięciu procent obejmują między innymi komputery, tablety, telewizory czy konsole do gier. Zdarza się, że oprócz atrakcyjnych cen, na klientów czekają także prezenty, zestawy 2+1 lub bezpłatna dostawa do domu.

Dlaczego warto skorzystać z okazji?

Black Friday w Stanach Zjednoczonych to już prawdziwa tradycja. Klienci kuszeni ogromnymi przecenami mają okazję sporo zaoszczędzić kupując rzeczy, których od dawna potrzebowali. Możesz też wtedy znaleźć upominki dla najbliższych na różne okazje. W tym samym czasie sklepy notują w tym dniu świetne wyniki sprzedaży. Z kolei konkurujące ze sobą sklepy sprawiają, że klienci mogą przebierać w coraz to atrakcyjniejszych ofertach. Warto zaznaczyć, że Czarny Piątek to nie jest „wietrzenie magazynów”. Sklepy nie pozbywają się niechcianych produktów, ale oferuje świetne towary w atrakcyjnych cenach. 

Podsumowując, Black Friday to coraz popularniejszy dzień także w Polsce. Z każdym rokiem coraz więcej firm i sklepów przyłącza się do akcji. Wyprzedaże w Czarny Piątek uznaje się za największe wyprzedaże pojawiające się w sklepach. Oprócz tego dnia, spotkać możemy także Cyber Monday (Cyberponiedziałek).

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.