Bezdomny Rado – kim jest? Co o nim wiemy?

rado

Na serwisie YouTube w ostatnim czasie bardzo popularne stały się filmy z udziałem nowego bohatera, który nazywa się Bezdomny Rado. Odpowiedzialny za ich publikację jest kanał „Jak to ogarnąć?”. Kim jest Rado? Co o nim wiemy? Kontrowersje, które pojawiają się wokół osoby prowadzącej kanał.

Bezdomny Rado – kim jest?

Rado – tak jak wskazuje tytuł – jest osobą bezdomną. Mieszka w Londynie, a konkretniej – w szalecie miejskim, który jakiś czas temu opuszczono. Bohater zamieszkał tam z innym bezdomnym – Sebą. Co ciekawe, opisywany szalet znajduje się tuż obok londyńskiego Parlamentu. Miejsce zamieszkania dwóch polskich bezdomnych ze stolicy Anglii pokazuje film, który opublikowano właśnie na kanale „Jak to ogarnąć?”. Dodano go ledwie 4 dni temu i już w tej chwili ma blisko pół miliona wyświetleń.

Nie jest to jednak rekord. Na kanale jest zdecydowanie więcej filmów o podobnej tematyce, jednak to właśnie te z udziałem Rada cieszą się największą popularnością. Jeden z nich ma aż ponad 1,5 miliona wyświetleń. Twórczość autora filmów – Jacka Kurzątkowskiego – opiera się na prezentacji perypetii życia bezdomnych osób.

Opisywany Rado i Seba są przyjaciółmi i bezdomnymi z wyboru. Według nich – świetnie sobie z z tym radzą. Co warto zaznaczyć – na pierwszy rzut oka nie wyglądają tak, jak stereotypowy bezdomny. Zważywszy na sytuację w której się znaleźli, są stosunkowo zadbani. Co więcej Rado imponuje poczuciem humoru, a jak opisuje dodatkowo autor filmów – jest przezabawny i godny zaufania. Pokazuje nieznane oblicza Londynu.

Kontrowersje związane z kanałem

Kanał Jacka Kurzątkowskiego budzi sporo kontrowersji. Jakiś czas temu całą sprawą zainteresowała się nawet telewizja Polsat. Autor kanału na YouTube miał pokazywać życie bezdomnych, ale oprócz tego zapewniał że im pomaga oraz chciał nagłośnić ich historie, aby ich życie uległo poprawie. Tymczasem pojawiły się informacje, jakby Kurzątkowski sam czerpał korzyści z nieszczęścia innych osób, a samych bezdomnych miał traktować jako maszynkę do zarabiania pieniędzy. Te informacje oczywiście szybko się dementuje. W cały spór włączyli się także internauci, jednak ich zdania się różnią.

Bezdomny Rado – gdzie oglądać

Perypetie bezdomnego, niezwykle zabawnego Rado można w dalszym ciągu oglądać na YouTube na kanale „Jak to ogarnąć?”. Opowiadane przez niego historie są barwne, często zabawne. Widzowie mają jednak mieszane odczucia – nie wszystkich bawi to, co prezentują filmy.

źródło zdjęć: kanał YouTube „Jak to ogarnąć?”

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.