Astronomia meme czyli taniec z trumną – o co chodzi z popularnymi filmikami? Wyjaśniamy!

astronomia meme

Astronomia meme czyli taniec z trumną – o co chodzi z popularnymi w ostatnim czasie filmikami? Czarnoskórzy pracownicy usług pogrzebowych, a jednocześnie niezwykle utalentowani i silni tancerze stali się hitem w sieci. Internauci ich wyczyny łączą z elektronicznym brzmieniem – utworem pod tytułem Astronomia, którego twórcami są Vicetone & Tony Igy. Skąd pochodzą popularni tragarze i na czym polega obrzęd, który można zauważyć na humorystycznych nagraniach? Wyjaśniamy to!

Astronomia meme czyli taniec z trumną – o co chodzi z popularnymi filmikami?

Od pewnego czasu sieć zalewa nowy rodzaj humoru – tym razem chodzi o nagrania, w których główną rolę odgrywają czarnoskórzy mężczyźni tańczący z trumną. Wszystko połączone jest z niefortunnymi wypadkami lub zdarzeniami, których zakończenia choć nie znamy – sugerowane zwykle jest najgorsze z możliwych. Wtedy przed widzami pojawiają się wspomniani jegomoście, tańczący w niebywały sposób z trumną. Wszystkiemu towarzyszą elektroniczne dźwięki utworu Astronomia skomponowanego przez duet Vicetone & Tony Igy. Choć memy o których mowa widział już niemal każdy, to wielu zastanawia się, o co tak naprawdę chodzi w rytuale tańca z trumną. Skąd pochodzą czarnoskórzy tancerze? Dlaczego w tak niespotykany w naszej kulturze sposób obchodzą się ze zmarłymi?

ZOBACZ TAKŻE: NIEKTÓRYM KWARANTANNA NIE SŁUŻY – PIJANY 58-LATEK JEŹDZIŁ KONNO PO CENTRUM KIELC. POLICJANTOM POWIEDZIAŁ, ŻE MA ZAMIAR POKONAĆ W TEN SPOSÓB 60 KILOMETRÓW!

Coraz bardziej popularny obrzęd pogrzebowy w Afryce. Skąd pochodzą sympatyczni mężczyźni tańczący z trumną?

Taneczne pogrzeby stają się coraz to bardziej popularne w państwach afrykańskich. Jak podają zagraniczne media, tamtejsza ludność przykłada do nich ogromną wagę. Przeznacza się na nie więcej pieniędzy, niż choćby na śluby. Co więcej, pogrzeby mają być świętowaniem życia doczesnego zmarłego – nie natomiast opłakiwaniem jego śmierci. Stąd też występy takie, jak ten na nagraniu powyżej.

Panowie z internetowych memów pochodzą z Ghany i właśnie tam odbywała się uroczystość pogrzebowa, której fragmenty można zobaczyć w zlepku zabawnych nagrań powyżej. Portal tenreports.com dotarł do informacji, jakoby najchętniej używany przez internautów wycinek „tańca z trumną” pochodził z pogrzebu teściowej Elizabeth Annan.

Kobieta miała zdradzić, że mężczyźni znani z nagrań należą do Benjamin Company. Firma trudni się właśnie w organizacji ceremonii pogrzebowych i zatrudnia obecnie około 100 osób. Co ciekawe, dzięki internetowym memom, coraz bardziej wzrasta zainteresowanie takowymi usługami. Przy wszystkim warto dodać, że oryginalnie taniec wykonywany jest przy afrykańskiej muzyce jazz – nie zaś przy kawałkach techno.

astronomia meme

Dziennikarze BBC dotarli do osoby zatrudniającej „tragarzy trumien”. Tego rodzaju przedsięwzięcia są bardzo kosztowne

Portal time24.news dotarł do materiałów BBC. Dziennikarze tej popularnej stacji mieli odbyć rozmowę z jednym z założycieli przedsiębiorstwa pogrzebowego w Afryce. Zwrócił on uwagę, że ludzie coraz chętniej decydują się na wynajęcie profesjonalnych tańczących tragarzy, aby w nieco inny sposób pożegnać bliskich. Mimo wszystko klient dostaje wybór – może zdecydować się na w pełni uroczyste obrzędy, jak i właśnie pogrzeb przypominający show.

źródło: YouTube, knowyourmeme.com, tenreports.com. time24.news