AirBnb Luxe – luksusowa usługa, czyli wynajmij sobie zamek

AirBnb to nowość na rynku wynajmowania lokali. Jednak z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności i coraz więcej osób, także w Polsce, z niego korzysta. Teraz uruchomiono nową usługę – AirBnb Luxe. Pozwala ona na wynajęcie luksusowego domu lub całego zamku. 

 

AirBnb – co to jest

Obecnie na rynku znaleźć można wiele portali oferujących wynajęcie pokoi czy mieszkań. Większość z nich skupia się wokół najniższych cen, w warunkach bardzo często odstających od niezbędnego minimum. Jest jednak alternatywa – AirBnb. Jest to serwis umożliwiający wynajęcie pokoi, mieszkań lub apartamentów w okazyjnych choć wysokich cenach. Wynajem odbywa się bezpośrednio od właścicieli. Jest to jednocześnie podróżowanie, odkrywanie niesamowitych miejsc i spędzanie noclegów w unikalnych mieszkaniach i lokalizacjach. Co najważniejsze, portal opiera się na wymianie na linii „goście – gospodarze”.

Jak działa AirBnb?

AirBnb oparty jest na wirtualnych profilach założonych na stronie. Wszystkie profile osobowe są weryfikowane. Istnieje możliwość wymiany wiadomości między gośćmi a gospodarzami. Dodatkowo przez całą dobę działa obsługa klienta. Dlatego też z myślą o wymagających klientach, a przede wszystkim tych bardziej zamożnych, powstała platforma AirBnb Luxe.

Luksusowa usługa dla wybranych

W ofercie jest około 2 tysięcy luksusowych apartamentów i domów. W ramach proponowanych „lokali” jest nawet zamek we Francji i dom na plaży w Meksyku. Oprócz tego znaleźć można także chatę w szwajcarskich Alpach, nowoczesne domy w Nowej Zelandii czy wille na Bali. Dodatkowo AirBnb Luxe oprócz wynajmu, proponuje także szereg usług dodatkowych. Są to między innymi: dowóz z lotniska, wypożyczenie samochodu, kierowca, opieka nad dzieckiem lub spa.

Cena AirBnb Luxe

Nie jest tajemnicą, że ofertę wynajmu powyższych obiektów kieruje się do najzamożniejszych klientów. Cena za noc to co najmniej tysiąc dolarów. Niemniej jednak znajdą się jednak także takie, których cena sięga 150 tysięcy dolarów za noc. Wszystko za sprawą oferowanych luksusów.

Podsumowując, jeśli szukasz miejsca, w którym możesz przenieść się do innego świata, zaczarować się miejscem, a do tego dysponujesz nieco większym budżetem na wyjazd, koniecznie sprawdź ofertę AirBnb Luxe.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.