Ciężki stan zarażonego koronawirusem we Wrocławiu. Już 11 przypadków w Polsce

gorzej być nie mogło

Ciężki stan zarażonego koronawirusem we Wrocławiu! Jak informują największe polskie dzienniki, powołując się na rzecznika prasowego szpitala w stolicy Dolnego Śląska, nowy pacjent u którego wykryto koronawirusa, jest w stanie ciężkim. To osoba z grupy podwyższonego ryzyka – mianowicie, skończyła już 70 lat. Do zakażenia prawdopodobnie doszło podczas kontaktu z jednym z członków rodziny, który także jest chory i przebywa obecnie w szpitalu w Stanach Zjednoczonych. Osoba ta miała z kolei złapać wirusa we Włoszech. Potwierdzono też kolejne przypadki w naszym kraju – inne osoby pozostają jednak w stanie dobrym lub bardzo dobrym.

Ciężki stan zarażonego koronawirysem we Wrocławiu. To osoba z grupy podwyższonego ryzyka

Tematem numer jeden w polskich oraz światowych mediach, nieustannie jest epidemia koronawirusa. Choroba dotarła także do Polski – aktualnie potwierdzono już 11 przypadków, z czego jeden ciężki, we Wrocławiu. Jak podają miejscowe dzienniki, jest to mężczyzna z grupy podwyższonego ryzyka, a więc osoba starsza. Podaje się, że skończył on 70. rok życia. Osoba, która prawdopodobnie go zaraziła, to członek rodziny, który do Polski przyjechał z Włoch a następnie udał się do USA, gdzie ze stwierdzoną już chorobą przebywa w szpitalu. 70-latek hospitalizowany jest już od piątku i znajduje się w szpitalu przy ulicy Koszarowej. Lekarze potwierdzają, że jego stan jest ciężki. Ustala się także osoby, które z zarażonym miały jakikolwiek kontakt. Będą one objęte kwarantanną domową.

ZOBACZ TAKŻE: 4 NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W POLSCE! PACJENCI POROZRZUCANI PO RÓŻNYCH CZĘŚCIACH KRAJU

Kolejni chorzy także w Warszawie oraz Raciborzu

Resort poinformował także o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Są to osoby, które aktualnie przebywają w szpitalach w Warszawie i Raciborzu. Podaje się jednak, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo i są w dobrym stanie.

źródło zdjęcia: onet.wiadomości

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.