1000 plus – Polacy dostaną od rządu tysiąc złotych na wakacje? Co trzeba spełnić?

1000 plus

1000 plus – Polacy dostaną od rządu nowy zasiłek na wakacje? Jak się okazuje, wszystko jest bardzo możliwe, a niektóre portale dotarły do informacji, na jakich zasadach pieniądze miałby zostać przekazywane. Okazuje się, że chętni muszą spełnić kilka warunków, aby państwo wspomogło finansowanie ich wakacji. Wszytko wiąże się rzecz jasna z naprawą polskiej gospodarki, która wyraźnie ucierpiała na skutek epidemii koronawirusa. Poniżej prezentujemy wstępne wytyczne, konieczne do otrzymania 1000 złotych na wydatki związane z wakacjami!

1000 plus na wakacje? Wiele wskazuje na to, że Polacy będą mogli liczyć na zasiłek dotyczący wypoczynku w kraju!

Zasiłki socjalne w Polsce nadal w modzie! Jak donoszę niektóre portale, w tym Gazeta Wrocławska, już niebawem światło dzienne może ujrzeć kolejny. Tym razem chodzi o wakacyjny bon dla pracowników, którego wartość mogłaby wynosić aż tysiąc złotych. Niektórzy bardzo szybko taki ewentualny zastrzyk pieniędzy nazwali mianem 1000 plus. Skąd pomysł na taką zapomogę? Wszystko ma być motywowane naprawianiem gospodarki, którą w ostatnim czasie zdołał zniszczyć koronawirus. Warto przy tym zaznaczyć, że 1000 złotych będzie można wykorzystać jedynie na terenie Polski i jedynie na cele związane ściśle w wypoczynkiem – przykładowo na opłatę za nocleg. Wstępne wyliczenia mówią, że z programu o którym mowa, skorzystać może nawet 7 milionów Polaków. Jakie jednak trzeba spełnić warunki, aby móc ubiegać się o zapowiadany tysiąc złotych?

ZOBACZ TAKŻE: BLOKUJĄCY DROGĘ ROWERZYSTA, ŚRODOWY PALEC, AGRESYWNE ZACHOWANIE I… NATYCHMIASTOWA KARMA! UŻYTKOWNIK JEDNOŚLADU NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, JAK SZYBKO ZAPŁACI ZA SWOJE SKANDALICZNE ZACHOWANIE! WIDEO!

Jakie warunki należy spełnić, aby mieć szansę na dodatkowy tysiąc złotych na wakacje?

Choć cały plan jest na razie w fazie wstępnej, już teraz w sieci pojawiły się przecieki, mówiące o tym co należy zrobić, aby móc ubiegać się o ekstra dodatek na wakacje.

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że 1000 złotych nie zostanie wypłacone w gotówce, a w formie przedpłaconej karty lub bonu. Dodatek przeznaczony będzie jedynie dla osób, które są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę i zarabiają mniej niż wynosi średnia krajowa – mianowicie mniej 5489,21 złotych brutto.

Pieniądze, jak już wcześniej wspomniano, wydać można jedynie na usługi turystyczne i to tylko w naszym kraju.

Czy interesujący pomysł jednak rzeczywiście wejdzie w życie? Kolejne konkretne informacje na ten temat, powinny pojawić się lada moment.

źródło: Gazeta Wrocławska

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.