Sekret lewitujących mnichów! Jak oni to robią?

 Kojarzycie lewitujących mnichów, których możemy spotkać w miejscowościach turystycznych? Taki widok to nie rzadkość. Można się na nich natknąć w słoneczne dni, w miejscach, gdzie spaceruje wielu turystów. Tego typu artyści jak muzycy, akrobaci, czy magicy to żadna nowość. Każdy zarabia na życie, jak potrafi.

Sekret lewitujących mnichów!

Na pewno byliście pod wrażeniem, gdy zobaczyliście lewitującego mnicha lub magika po raz pierwszy. Z pewnością nie raz zastanawialiście się, jak oni to robią.
Może i niektórzy z Was uwierzyli, że dorosły mężczyzna, który waży kilkadziesiąt kilogramów, potrafi zawisnąć w powietrzu, trzymając się tylko wąskiego kija, jednak większość z pewnością zdawała sobie sprawę, że nikt nie dysponuje takimi niezrozumiałymi dla nas mocami nadprzyrodzonymi.
Wytłumaczenie tego triku jest banalnie proste, ponieważ to nie magia sprawia, że mężczyzna lewituje, a odpowiedni ubiór, spryt i odrobina fizykI, czyli można powiedzieć, że sekret lewitujących mnichów to ściema.

Aby wykonać sztuczkę lewitowania, potrzebujemy kilku elementów do wykonania odpowiedniej instrukcji. Są to:
– odpowiednie siedzenia,
– specjalny trzon trzymający całą konstrukcję (pozorujący zwykły kij), który połączony jest z siedzeniem i schowany pod szatą,
– platforma ukryta pod kocem lub dywanem, do której mocujemy trzon.

Powyżej możecie zobaczyć krok po kroku, jak wygląda cały trik i jak się do niego przygotować.

 

Prawda, że proste?